HTML Malicious.Flash.Gen nasıl temizlenir? HTML Malicious.Flash.Gen nasıl kaldırılır?

Avira bilgisayarımda HTML/Malicious.Flash.Gen virüsü buldu. Sistemi tarattım virüsü buldu ve temizledi fakat akşam saatlerinde yine HTML/Malicious.Flash.Gen virüsü uyarısı geldi. Windows 7 yüklü ve Avira kullanıyorum.

Internette araştırdım fakat HTML/Malicious.Flash.Gen virüsü ile ilgili bir türkçe kaynak bulamadım. Bulduğum sitelerdeki yazılarda daha çok reklam gibi geldi ve güvenemediğimden o yazılımları yüklemedim.

HTML/Malicious.Flash.Gen virüsünü nasıl temizler, nasıl kaldırırım?

MuratUncu MuratUncu (149)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    HTML/Malicious.Flash.Gen virüsü bir tür script virüsüdür. Dosya paylaşım siteleri, spam mailler, crack siteleri gibi sitelerden bulaşabilir.

    Tekrar bulaşmasını  önüce geçmek için girdiğiniz siteleri gözden geçirin ve zararlı içerik barındırabilecek forum, crack sitesi gibi sitelerden uzak durun.

    HTML/Malicious.Flash.Gen virüsü Temizleme HTML/Malicious.Flash.Gen virüsü Kaldırma

    1. Mevcut antivirüs yazılımınızı kapatın.
    2. Dr. Web CureIt yazılımı ile bilgisayarınızı virüslere karşı tarayın.
      (Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?)
    3. Norton Power Eraser ile tam sistem tarası yapın
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır? linkinden hem Norton Power Eraser yazılımını indirebilir hem de nasıl kullanılacağını öğrenebilirsiniz.

    4. Malware taraması ile bilgisayarı zararlı yazılımlardan arındırın.

      MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden Malware Bytes indirin ve kurun.  Linkte ayrıca malware bytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.

    Bu işlemlerden sonra HTML/Malicious.Flash.Gen virüsü temizleme işlemi bitecektir. Ayrıca bilgisayarınızdaki diğer virüs, malware, rootkit gibi diğer zararlı yazılımlar da temizlenmiş olacaktır. HTML/Malicious.Flash.Gen virüsü internet siteleri üzerinden bulaşır. Zararlı içerik bulunduran sitelerden uzak durursanız HTML/Malicious.Flash.Gen virüsü gibi virüsler bilgisayarınıza bulaşmaz.

    hakan hakan (15424)