HTML Select etiketinin okları nasıl kaldırılır?

HTML <select> etiketinde sağ tarafta çıkan ok tuşları nasıl kaldırılır?

Select etiketinin oklarını gizlemek mümkün mü?

alattin alattin (16984)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aşağıdaki CSS kodu Firefox, Internet Explorer ve Google Chrome'da çalışacaktır.

    HTML <select> etiketinin oklarını kaldırmak için  aşağıdaki CSS kodunu kullanın

    select {

       -webkit-appearance: none;
        -moz-appearance: none;
        text-indent: 1px;
        text-overflow: '';

    }

    Ayrıca  select etiketini özelleştirmek, kendinize ait okları kullanmak için  background kullanabilirsiniz.

    background: rgba(0,0,0,0.3) url("/images/ddl-ok.png")  no-repeat right center;

    Yukarıdaki kod özel tasarlanmış okları kullanmanızı sağlayacaktır.

    alattin alattin (16984)