HTTP Hatası 403.14 - Forbidden asp.net hatasının çözümü nedir?

Visual Studio ile geliştirilmiş bir Asp.Net uygulamasında projeyi F5 ile çalıştırdığımda karşıma

HTTP Hatası 403.14 - Forbidden

Web sunucusu bu dizinin içindekileri listelemeyecek şekilde yapılandırılmış. hatası geliyor.

Asp.Net HTTP Hatası 403.14 - Forbidden hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16984)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    HTTP Hatası 403.14 - Forbidden

    Web sunucusu bu dizinin içindekileri listelemeyecek şekilde yapılandırılmış. hatası alıyorsanız hatanın sebebi IIS üzerindeki ASP.NET kayıtlarının eksik olması veya bozulmuş olması sorunun kaynağı olabilir.

    Sorunun çözümü için IIS üzerindeki Asp.NET kayıtlarını yeniden oluşturmanız gerekecektir.

    Aşağıdaki komutları, aşağıda gösterilen klasörlerde çalıştırarak, IIS'i resetleyebilir ve ASP.NET kayıtlarını yeniden yapmak HTTP Hatası 403.14 - Forbidden hatası için çözüm olabilir

    C:\windows\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319> .\aspnet_regiis.exe -ir

    C:\windows\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319> iisreset
    alattin alattin (16984)