HTTP Hatası 500.19 - Internal Server Error

IIS 7.5 çalıştırmak istenildiğinde aşağıdaki gibi hata veriyor.

Sunucu Hatası

HTTP Hatası 500.19 - Internal Server Error

Sayfayla ilgili yapılandırma verileri geçersiz olduğundan istenen sayfaya erişilemiyor.

ModülIIS Web Core

Bildirim Bilinmeyen

İşleyiciHenüz belirlenmedi

Hata Kodu 0x80070005

Yapılandırma Hatası Cannot read configuration file due to insufficient permissions

Yapılandırma Dosyası \\?\C:\inetpub\wwwroot\web.config

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Cannot read configuration file due to insufficient permissions hatasının sebebi IIS sunucunun Web.config dosyasına erişiminin olmamasıdır.

    IIS sunucu web.config dosyasına yetersiz yetkiden dolayı erişememektedir.

    Sayfayla ilgili yapılandırma verileri geçersiz olduğundan istenen sayfaya erişilemiyor. hatasını çözmek için

    Web sitesinin olduğu klasöre  (C:\inetpub\wwwroot\web.config) IUSR kullanıcınısın yetkisinin olması gerekir (Okuma). SYSTEM kullanıcısının da aynı zamanda klasöre erişim hakkının olması gerekir.

    alattin alattin (16984)