iPhone'un kullanılmadan önce soğuması gerekiyor sıcaklık uyarısı

Merhaba arkadaşlar,

geçenlerde Iphone 5 telefonumu arabada unutmuşum. Telefonu elime aldığımda ekranda siyah bir zemin üzerine ünlem işareti üzerinde "Sıcaklık" sarı ünlemin altında da "iPhone'un kullanılmadan önce soğuması gerekiyor " şeklinde uyarı vardı. Telefonu kapattım bir müddet bekledim. Daha sonra tekrar açtığımda herşey normaldi.

"iPhone'un kullanılmadan önce soğuması gerekiyor" şeklinde uyarı vermesi normal mi? Iphone 5'de ilk kez böyle bir hata gördüm, telefona zarar gelmiş olabilir mi?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    "iPhone'un kullanılmadan önce soğuması gerekiyor"  uyarı mesajı iPhone fazla ısındığında ortaya çıkar ve normal bir uyarı mesajıdır. iPhone'a zarar gelmez. "iPhone'un kullanılmadan önce soğuması gerekiyor"  mesajı iPhone zarar görmesin diye iOS tarafından size gösterilen bir koruma uyarısıdır. Bir daha "iPhone'un kullanılmadan önce soğuması gerekiyor" mesajı ile karşılaşırsanız iPhone'u kapatın ve soğumasını bekleyin.

    sedapekmez sedapekmez (624)
    10 yıl önce cevaplandı

      tesekkur

      kullanici977590 kullanici977590 (1)