IDM, tarayıcı ve sistem ilişkilendirmesi için gerekli olan 1 dosyayı bulamıyor. Lütfen IDM'yi tekrar yükleyin

Bilgisayarın her açılışında aşağıdaki hatayı alıyorum üstelik de İDM sorunsuz bir şekilde çalışıyor.Geçmişte bu hata ile karşılaşmıyordum ta ki Advanced SystemCare ile bilgisayarı taratıncaya kadar o taramadan sonra her açılışta bu hata geliyor ama İDM'de bir sıkıntı yok sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

IDM, tarayıcı ve sistem ilişkilendirmesi için gerekli olan 1 dosyayı bulamıyor. Lütfen IDM'yi tekrar yükleyin

idm tarayıcı ilişkilendirmesi

İşletim sistemi:Windows 7 Professional (32 bit)

noobxx noobxx (25)
7 yıl önce sordu

    Toplam 6 Cevap

    İDM tamamen kaldırın kaldırıken gelen uyarıya tam işaretleyin tam olarak kaldırsın yeniden son sürümünü kurun

    sorun düzelecektir bu arada cracklı kullanıyorsan crack  silinir

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Advanced SystemCare (ASC) programı bilgisayarda yüklü olan program güncellemelerini kontrol eder sizin onayınız veya otomatik olarak bilgisayarınızda yüklü olan programları günceller. ASC, Internet Download Manager programını otomatik olarak yeni bir sürüme güncellenmiş olabilir.

      Yüksek ihtimal kullandığınız IDM crackli, ASC tarafından güncellenen Internet Download Manager programının sürümüyle, crackli programın sürümü birbirinden farklı olduğu için kayıt hatası alıyor olabilirsiniz.

      Yapmanız gereken şuanda yüklü olan IDMyi kaldırın. Önceki sürümün setup dosyasından tekrar programı kurun probleminiz yüksek ihtimal çözülecektir.

      Bu arada yüklediğiniz fotoğrafı göremediğim için sadece tahminen cevap veriyorum.

      Bilginize

      ogzkzu ogzkzu (286)
      7 yıl önce cevaplandı

        Sistemi düzgün çalıştığı bir zamana (hata mesajı öncesine) geri al:

        Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

        temmuz temmuz (12505)
        7 yıl önce cevaplandı

          Aynı durumla bende karşı karşıyayım.Internet Download Managerin çalışmasında ve tarayıcıların IDM eklentirlerinde bir sorunum yok ancak bu hata ile karşılaşıyorum.Sanırım IDMBroker.exe ve IDMGrHlp.exe dosyaları sorunu çıkartıyor.

          Hatanın çözümü YouTube üzeirnde bir kullanıcı tarafından paylaşılmış.Buradan videoya ulaşabilirsiniz.

          ismailsarp ismailsarp (6010)
          7 yıl önce cevaplandı

            IDM'i tekrar yüklemek sorunu çözmeli. Fakat çözüm olmazsa aşağıdaki çözümü deneyebilirsiniz

            IDM, tarayıcı ve sistem ilişkilendirmesi için gerekli olan 1 dosyayı bulamıyor. Lütfen IDM'yi tekrar yükleyin hatasının çözümü için yabancı bir forumda şunu önermişler:

            1. IDM'im yüklü olduğu klasöre gidin:
              C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager (64 bit Windows kullanıyorsanız)
              C:\Program Files\Internet Download Manager (32 bit Windows kullanıyorsanız)
            2. idmBroker.exe dosyasını masaüstü gibi bir klasöre kopyalayın.
            3. Daha sonra masaüstüne kopyaladığınız idmBroker.exe dosyasını  sağ tuşla tıklayın ve yeniden adlandırın. Yeni ad olarak IDMGrHlp.exe adını verin.
            4. Şimdi IDMGrHlp.exe dosyasını IDM kurulum klasörüne yapıştırın. Zaten bu dosya var derse üzerine yazın.
            murat murat (12492)
            7 yıl önce cevaplandı

              Cevaplarınız için teşekkür ederim.Programı kaldırıp tekrardan kurdum sorun çözüldü.Ancak şu Bakım-Onarım programları tarayıcı eklentilerine zarar veriyor genellikle.

              noobxx noobxx (25)