IIS 7 ayarlarını başka bir sunucuya nasıl aktarırım?

Windows Server 2008 IIS 7 yüklü bir sunucudan yine Windows Server 2008 IIS 7 yüklü sunucuya IIS (internet information services) ayarlarını aktarmak, IIS'i başka bir sunucuya taşımak istiyorum.

Windows Server 2008 IIS 7 sunucu ayarlarını nasıl başka bir sunucuya taşırım?

alattin alattin (16999)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows Server 2008 IIS 7 sunucu ayarlarını nasıl başka bir sunucuya taşırım?

    Internet information services Manager içerisinde şu işlemleri yapın

    1. IIS manager'de ,  Sunucunuzu tıklayın.
    2. Management altındaki Shared Configuration iki kere tıklayın.
    3. Açılan  Shared Configuration  ekranında  “Export Configuration”.  tıklayın.
    4. IIS konfigürasyon dosyalarının kaydedileceği konumu, seçin ve kompleks bir parola verin.

    Bu işlem sununda IIS 7  aşağıdaki konfigurasyon dosyalarını belirttiğiniz konuma kopyalayacaktır.

    administration.config
    applicationHost.config
    configEncKey.key

    Ayarları aktarmak istediğiniz diğer sunucunuza gidin ve Shared Configuration”  bölümüne geçin ve  “Enable shared configuration.”  seçerek dosyalarınızın konumunu belirtin.

    Bu işlem sonrasında Windows Server 2008 IIS 7 sunucu ayarlarını  başka bir sunucuya aktarma işlemi tamamlanacaktır.

    alattin alattin (16999)