IIS application pool nedir?

IIS application pool ne işe yarar?

alattin alattin (16999)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    IIS application pool nedir?

    IIS sunucu üzerinde çalışan web siteleri birbirinden izole edilmek zorundadır. IIS üzerinde Application pool, uygulamaları birbirinden ayırmak, izole etmek için kullanılan yapılardır. IIS bir web sunucuda birden fazla uygulama çalışabilir.

    Bu uygulamalar farklı güvenlik seviyelerinde ve ayarlara sahip olabilir. Bu uygulamalardan birinde bir hata oluşursa bu hata sadece o uygulamanın bağlı olduğu application pool'u etkiler. Böylelikle web sunucu üzerindeki diğer uygulamalar sorunsuz çalışmaya devam eder.

    IIS için application pool basitçe, web sunucuda çalışan farklı uygulamaları birbirinden ayıran, uygulamaların farklı güvenlik seviyelerinde birbirinden bağımsız çalışmasını sağlayan yapılardır.

    alattin alattin (16999)