IIS web sunucuda woff eot ttf fontlar 404 bulunamadı hatası ile yüklenemiyor

Asp.Net uygulamamda .woff uzantılı dosyalar sunucuda bulunmasına ragmen yüklenemiyor ve 404 hatası alıyorum.

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows sunucu IIS de bu sorunu yaşıyorsanız IIS üzerinden bir MIME Type girişi yapmanız gerekecektir.

    Aşağıdaki görselde nereden ve nasıl ekleneceği gösterilmiştir.

    404 .woff iis mime type ekleme

    1. IIS'i açın.
    2. Sunucu adınızı tıklayın.
    3. Sağ taraftaki panelden MIME Types'i iki kere tıklayın.
    4. Actions Add tıklayın.
    5. File Name Extention'a .woff yazın
    6. MIME Type bölümüne application/x-woff yazın OK tıklayın.
    7. Daha sonra komut istemine , CMD ye geçin ve iisreset komutunu ile iis sunucuyu yeniden başlatın.
    alattin alattin (16984)