indirme hızı düşüklüğü

öncelikle merhaba , bugün ay başı olmasına rağmen internet hızı bir anda düştü.ttnet hız testinde sonuç 7.50 mbps olmasına rağmen indirirken bu hız çok düşük oluyor. bir artıyor bir azalıyor. mesela ilk yüklemeye başladığında 200mb/s oluyor (ki yine yavaş) sonra bir anda 30b/s düşüyor.bunun nedeni nedir yardımcı olursanız sevinirim.

batudoksen batudoksen (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Problem karşı tarafta, yani download yaptığın sitede/server'da olabilir. İnternet Download Manager veya benzer bir download manager ile daha iyi (hızlı ve kesintisiz) sonuçlar alırsın. Birde DNS atamak/değiştirmek faydalı olabilir.

    Google DNS 8.8.8.8-8.8.4.4 veya Open DNS 208.67.222.222-208.67.220.220 kullanabilirsin.

    temmuz temmuz (12505)