Instagram Arama geçmişi nasıl kapatılır?

Merhabalar, bazı telefonların İnstagramdaki aramaları hiç kaydetmeyip kendiliğinden direk sildiğini gördüm. Benim telefonumda ise hepsi kayıtlı kalıyor. Bunun açıp kapatma gibi bir özellik varda haberim mi yok acaba. İnternette biraz araştırdım ama bulamadım. telefonlar Iphone

Ayarlardan silmeyi biliyorum

ozancataltepe ozancataltepe (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Instagram'da arama geçmişini kapatmak gibi bir şey yok.  Fakat daha önceki arama sonuçlarınızı temizlemeden gizleyebilirsiniz.  Daha  dogrusu daha önceki bir aramanızı arama sonucu içinde gizleyebilirsiniz

    1. Intragram arama bölümüne gelin Instagram arama
    2. Herhangi birini arayın.  Profilini ziyaret edin. Arama sonucunuz, Instagram arama sonuc listesine düşecektir.
    3. Şimdi tekrar arama bölümüne dokunun. Arama bölümüne dokunduğunuzda bir önceki aramanız listede görüntülenecektir.
    4. Bu arama sonucu üzerinde parmağınızı basılı tutun.
    5. Bir pencere açılacak "murat ögesini gizle?"  sorusu size sorulacak.
    6. Gizle seçeneğine dokunun.

    Artık bu aramayı daha sonra da yapsanız, arama sonuçlarında listelenecek fakat daha önceden ziyaret ettiğiniz profil listesinde, yani Arama bölümünün altında kendiliğinden görünen arama geçmişinde görünmeyecektir.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

      Öncelikle çok teşekkür ederim bilgiler için. Peki bu gizlenen kişileri tekrar eski haline getirmek için yapabilceğimiz bir şey oluyor mu?

      ozancataltepe ozancataltepe (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Evet geri getirebilirsiniz. Telefon jailbreakli ise itools, Icleaner gibi programlar ile uygulama verilerini silerseniz tekrar görünür hale gelir. Ya da Instagram uygulamasını kaldırıp yeniden yüklerseniz eski haline gelir. murat 7 yıl önce