Instagram arama geçmişi nasıl silinir?

Instagram arama geçmişi silinir mi?

Instagram arama geçmişi nereden silinir?

damlakoc damlakoc (1391)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram, son dönemlerin en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olarak marketin üst sıralarında yer almakta. Instagram uygulaması fotoğraf ve video paylaşılan ve her kitleden kullanıcısı olan bir uygulamadır.

    Bu kadar yaygın olarak kullanılması, arkadaşlarını takip edebileceğiniz bir platform olmasını sağlıyor. Merak ettiğiniz kişileri arama kısmında aratarak bulabilir ve eğer profili gizli değilse, paylaştığı resim veya videoları görebilirsiniz.

    Bir çok kullanıcıya kolaylık sağlayan arama özelliği, aradığınız kişileri hafızasında tutar. Yani daha önce aradığınız kişilerin profilini arama kısmında görebilirsiniz. Bu durum zaman zaman kullanıcıların rahatsız olabileceği bir durum olabiliyor. Instagram hesabında yaptığı aramaların gizli kalmasını isteyen kullanıcıları görmezden gelmeyen Instagram, Arama geçmişi sil özelliğini de bizlerle paylaşmış.

    Instagram arama geçmişi nasıl silinir?

    Instagram arama geçmişi silmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

    1. Instagram hesabınıza girin.

    2. Profil bölümü açın ve sağ üst köşede bulunan üç nokta ikonuna tıklayın.

    3. Seçenekler bölümü açılacaktır. Bu bölümde aşağı doğru inerek Arama Geçmişini Sil yazısına tıklayın.

    5. Ekrana gelen uyarıyı onaylayarak Instagram arama geçmişini silebilirsiniz.

    damlakoc damlakoc (1391)