Instagram'da aktif olmayan bir hesabın kullanıcı adını nasıl alabilirim?

Instagramda daha önceden alınmış bir kullanıcı adı var ama hesap aktif değil. O kullanıcı adını da benim almam lazım. Hesap kişisel hesap değil internet sitesinin hesabı olacak. Nasıl yapabilirim

ucnumara ucnumara (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram'da  kullanmak istediğiniz hesap başkası tarafından alınmış ve  hesap aktif değilse bu hesabı sizin almanızın bir yolu yok.

    Instagram yardım merkezi bu gibi durumlar için  şöyle bir açıklama yapmış:

    "Kullanmak istediğiniz bir kullanıcı adı  başkası tarafından alınmış fakat aktif görünmüyorsa,
    alabileceğiniz başka bir kullanıcı adı almayı düşünmelisiniz. Almak istediğiniz kullanıcı adına sayı, alt çizgi gibi eklenmeler
    yaparak kendinie benzer bir kullanıcı adı alabilirsiniz"

    Buradan da anlayacağınız gibi başkası tarafından alınmış hesap pasif, kullanılmıyor durumda olsa da bu hesabın silinmesini isteyemiyorsunuz.

    Twitter bu gibi durumlar için hesap 3 yıl aktif değilse hesabı kullanıma açıyor ama instagram'da böyle bir şey yok.

    hakan hakan (15409)