Instagram Hashtag çalışmıyor

Instagram'da artık sonradan hashtag eklediğim fotoğraflar hashtag listesinde çıkmıyor. Daha önceden eklediğim bir fotoğrafa hashtag eklediğimde hashtag arama listesinde en üste yer alırken şimdi artık  bu listede görünmüyor.

Örneğin fotoğrafa #aşk hashtag'ı eklediğimde artık, #aşk hashtag arama sonucunda benim fotoğrafım görünmüyor.

Instagram Hashtag çalışmıyor sorununun çözümü nedir?

pelinny pelinny (863)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aslında ordada bir sorun yok. Bu durum Instagram'ın hashtag ile ilgili yaptığı bir değişiklikten kaynaklanıyor.

    Instagram Hashtag çalışmıyor sorunu pek çok kullanıcı tarafından bu değişiklik bilinmediği için yaşanıyor.

    Artık sonradan eklenen Hashtag ile fotoğraflarınız hashtag arama listesinin başında görünmüyor.

    Intagram hashtag çalışma sisteminde bazı değişiklikler yaptı.

    Instagram şuanda Hashtag arama listelemesini fotoğrafı gönderme tarihinize göre yapıyor. Daha önceden hashtag ekleme tarihine göre sıralama yapıyordu.

    Bunun anlamı, artık eklediğiniz bir fotoğrafa sonradan hashtag ekleyerek  o hashtag listelemesinde
    en üst sırada gelemeyeceksiniz.

    Örneğin, 1 ay önce bir fotoğraf yüklediniz. Daha sonra bu fotoğrafa bir #aşk hashtagi eklediniz. Daha önceden bu hashtag'i tikladığınızda fotoğrafınız bu hashtag'a sahip fotoğraflar arasında en üst sırada çıkıyordu. Fakat artık #aşk hashtagina tıkladığınızda, listeleme fotoğraf ekleme tarihine göre yapılacak ve muhtemelen fotoğrafınız diğer sayfalarda kaybolup gidecek.

    Yani artık fortoğrafı gönderirken Hashtag konusunda daha fazla düşünmeli ve gerekli gördüğünüz
    tüm hashtaglari fotoğragı gönderirken eklemelisiniz.

    Sonradan eklenen hashtagler artık sıramalarda üst sıraya çıkmasını sağlamayacak.

    Çok kullanılan hashtaglarda özellikle artık sonradan hashtag eklediğiniz fotoğraflar
    artık listenin sonunda yer alacak.

    Bu Instagramın spam yapanlara karşı aldığı yeni bir önlem ve Mart 2015 den beri
    Instagram artik bu şekilde çalışıyor.

    pelinny pelinny (863)