İnstagram hesabımda sorun "hesabın size ait olduğunu doğrulamamız gerekmektedir"

instagram hesabıma giriş yaptığımda aktif değildir diyor mail hesabıma bir mesaj geldi böyle bir yazı içeriyordu nasıl yapacağım cevaplayacağım hiç bişey anlamadım sorunuma yardımcı olabilirseniz cok memnun olurum

Merhaba,

Size yardımcı olabilmemiz için bu hesabın size ait olduğunu doğrulamamız gerekmektedir. Aksi takdirde, doğru kişiye yardım edip etmediğimizden emin olamayız.

Lütfen bu e-postayı, aşağıdaki kodun el yazısıyla yazılmış bir kopyasını elinizde tutarken çekilmiş bir fotoğrafınızı ekleyerek yanıtlayın:

    2*******7

Gönderdiğiniz fotoğraf:

- Yukarıdaki kodun ve ardından tam adınızın boş bir kağıda yazılmış kopyasını göstermelidir
- Hem kodu hem de yüzünüzü net şekilde göstermelidir
- JPEG dosyası olarak kaydedilip yanıt e-postanıza eklenmelidir

Bu koşulları karşılayan bir fotoğraf elimize geçene dek size yardımcı olamayacağımızı lütfen unutmayın.

berk27 berk27 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 9 Cevap

    Mailde yazan işlemleri doğru ve net bir şekilde yerine getirmen gerekir. Bu Instagram platformunun almış olduğu bir güvenlik önlemidir.

    Bir kağıda maildeki kodu okunaklı bir şekilde yazmalısın.

    Altına yine okunaklı bir şekilde adını soyadını yazmalısın.

    Kağıdı elinde tutarak yüzünün net göründüğü bir selfie çekmelisin :)

    Senin olduğunu doğrumalalılar. Profilindeki resimlere benzemeyi unutma.

    Ve çektiğin selfie yi JPG formatında maile ekleyip yanıtlamalısın.

    Düzenleme:

    Hesabınızın tekrar açılması iki haftaya kadar sürebiliyor.  Bu süre 2-3 gün de olabilir. 10 gün de olabilir. Bu sebepten hesabınız kapatıldığında bu işlemleri yapın ve panik yapmadan bekleyin. Eğer hesap size aitse tekrar açılacaktır.

    paristanbulima paristanbulima (228)
    8 yıl önce cevaplandı

    • JPG maile ekleyip yanıtlamalısın derken daha aydınlatıcı şekilde anlatırmısın :) berk27 8 yıl önce
    • Yani çektiğin fotoğrafın uzantısı jpg olmalı. resim.jpg gibi. ve gelen maili yanıtla deyip o fotoğrafı da maile eklemelisin. yeterince aydınlatıcı oldu mu :) paristanbulima 8 yıl önce
    • Çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için sağol denilenleri yaptım gönderdim inşallah açarlar hesabımı :D berk27 8 yıl önce
    • İnşallah :D Bende merak ettim sonuç ne olacak paristanbulima 8 yıl önce
    • sonuç açıldı hesabım :) berk27 8 yıl önce
    • Anca mı açıldı ? :o Bu arada gözün aydın :) paristanbulima 8 yıl önce

    MERHABA AYNI ŞEKİLDE BENDE YAPTIM HESABIM CALINMIŞ VE KAPANMIŞTI DÜN AKŞAM AÇILMIŞ BENDE ŞİKAYET ETTİM BÖYLE BİR MESAJ GELDİ FOTOĞRAFI GÖNDERDİM AMA BANA DÖNÜŞ YAPILMADI SİZDE NASIL OLDU ACABA

     Merhaba,

    Size yardımcı olabilmemiz için bu hesabın size ait olduğunu doğrulamamız gerekmektedir. Aksi takdirde, doğru kişiye yardım edip etmediğimizden emin olamayız.

    Lütfen bu e-postayı, aşağıdaki kodun el yazısıyla yazılmış bir kopyasını elinizde tutarken çekilmiş bir fotoğrafınızı ekleyerek yanıtlayın:

    Gönderdiğiniz fotoğraf:

    - Yukarıdaki kodun ve ardından tam adınızın boş bir kağıda yazılmış kopyasını göstermelidir
    - Hem kodu hem de yüzünüzü net şekilde göstermelidir
    - JPEG dosyası olarak kaydedilip yanıt e-postanıza eklenmelidir

    Bu koşulları karşılayan bir fotoğraf elimize geçene dek size yardımcı olamayacağımızı lütfen unutmayın.

    Teşekkürler,
    Instagram Ekibi

    ahmett1 ahmett1 (1)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Dün akşam olduğunu söylüyorsunuz. Bir kaç gün beklemenizi öneririm. damlakoc 8 yıl önce
    • Dün akşam geldi mail dediğim gibi hemen çekip yolladım ve sabah net olsun diye bir tane daha yolladım dediğiniz gibi bekleyeyim hesabım açık şuanda ama herşeyi değişmiş e posta telefon ve şifre kullanıcı adı ve fotoğraflarım duruyor ahmett1 8 yıl önce

    ya merhaba 2 gün önce hesabıma giriş yapmayı denedim "Hesabın Koşullarımızı İhlal Ettiğin İçin Kapatılmıştır" dedi sonrada hesabımı geri alabilmek için talimatları izledim sonra şöyle bir mail geldi instagramdan

    Merhaba,

    Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler. Size yardımcı olabilmemiz için bu hesabın size ait olduğunu onaylamamız gerekmektedir.

    Lütfen bu e-postayı, aşağıdaki kodun el yazısıyla yazılmış bir kopyasını elinizde tutarken çekilmiş bir fotoğrafınızı ekleyerek yanıtlayın.

    felan tarzında neyse sonra hemen istedikleri gibi fotoğrafı attım daha 2 gün oldu cevap yok acaba kaç gün içinde cevap gelir ve hesabımı açarlarmı ?

    irmmm irmmm (1)
    7 yıl önce cevaplandı

    • bide ben sadece adımı soyadımı değil kullanıcı adımıda yazdım bişey olur mu irmmm 7 yıl önce
    • Sorun olmaz. Bir kaç gün daha bekleyin. Bazen uzun sürebiliyor. murat 7 yıl önce
    • teşekkür ederimm peki geri verirler mi ? irmmm 7 yıl önce

    Arkadaslar lutfen yardim edin ayni durumdayim bende hesabim kaaptilmis kendimi cekip gonderdim kagitta kod yazior ve ismim soy ismim.kullanivi adimi bile yazip selfie cekip gonderdim dun gece attim ses yok bu sabah tekrsr attigim daha mesaj yok acilir mi sizce yardim edin

    batuhancnr batuhancnr (1)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Batuhan yukarıdaki örnekte hesabın açılması 10 gün sürmüş. Bu kadar panik yapma. hakan 7 yıl önce
    • 10 gun mu surmus ya bazilarinin sabha acilmis yaziordu ne bilim acilir dimi yani mesaj filan daha gelmedi batuhancnr 7 yıl önce
    • açıldımı hesap cevap verin lütfen ya 54furkan72 7 yıl önce

    ya abi herşey, yapyım fotorafı gönderdim hala yanıt yok açılırmı kesin bari onu söyle hesabım boşuna kapandı

    54furkan72 54furkan72 (1)
    7 yıl önce cevaplandı

    • hangi maile gönderdiniz ? zamparakiz 6 yıl önce

    Aynı sorunu bende yaşıyorum. Kod geldi mail adresime ve resmi çektim ama yanıtla ile resmi gönderiyorum bir türlü teslim edilmiyor... Hangi mail adresine gönderdiniz, lütfen  yardım eder misiniz??? Mail  bir türlü gönderemedim...

    zamparakiz zamparakiz (1)
    6 yıl önce cevaplandı

      Jpeg dosyası olarak eklemeyi tam olarak anlamadım neler yapmam gerekiyor aşamalı anlatabilirmisiniz lütfen

      tknran2 tknran2 (1)
      5 yıl önce cevaplandı

      • İnce bir ayarı yok. Resmi çekip maili yanıtlayın siz sadece. omercik 5 yıl önce
      • Zaten telefon büyük ihtimalle jpg formatında çeker otomatikmen. omercik 5 yıl önce

      Hesabın sahibi olduğumu doğruladığım halde giriş yapamıyorum böyle bir şey yok,  instagram ekibine onayladım ama yine aynı sorun devam etti tekrar dedin aynı sorun devam ediyor gine link gönderdi şifremi sıfırladım gine aynı 1,2 aydır giremiyorum.benim için önemli birde o hesap yoksa başka hesap açıp kullanırdım.

      firat34 firat34 (1)
      4 yıl önce cevaplandı

        Aynı durumdayım lütfen yardım

        evin7 evin7 (1)