Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Kodu Gelmiyor - Duo Mobile Kod Gelmiyor

Instagram hesabında iki faktörlü kimlik doğrulama açıksa ve kod gelmiyorsa ne yapılmalı?

Instagram hesabında iki faktörlü kimlik doğrulama Duo Mobile uygulaması ile açıksa ve Duo Mobile kod gelmiyorsa ne yapılmalı?

Duo Mobile uygulamasını sildim geri yükledim instagaram için kod gelmiyor, ne yapmalıyım?

Telefon değiştirdim instagram iki faktörlü kimlik doğrulama kodu gelmiyor.

Instagram hesabı için iki faktörlü kimlik doğrulama kodu sms olarak gelmiyor.

damlakoc damlakoc (1391)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulama oluşturmak için kendi telefon numaranızı ya da bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Duo Mobile, Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulama için kullanabileceğiniz uygulamalardan biri. En sık karşılaşabileceğiniz problem ise Duo Mobile Kod Gelmiyor hatası.

    Eğer herhangi bir sebeple instagram iki faktörlü doğrulama kodunu alamıyorsanız yapmanız gerekenler:

    1. İki faktörlü kimlik doğrulama seçeneğini açtığınızda instagram size güvenlik kodları verir. Yedek kodlara erişiminiz varsa Başka Bir Yol Dene seçeneği ile yedek kodlarınızı girebilirsiniz.

    2. Duo Mobile uygulaması ile instagram iki faktörlü kimlik doğrulamayı aktif ettiyseniz, Duo Mobile uygulamasına Gmail hesabınızı bağlamış olabilirsiniz. Eğer Gmail hesabızı bağladıysanız, Duo Mobile uygulamasını tekrar indirdiğinizde mail hesabınızı girerek kod almaya devam edebilirsiniz.

    Detaylı bilgi için : Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulama - Duo Mobile Nasıl Kullanılır?

    3. Eğer ilk iki yöntem sizin için işe yaramıyorsa:

    • Instagram uygulamasında kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdikten sonra güvenlik kodu ekranında Başka Bir Yol Dene seçeneğine tıklayın.

    • Açılan menüden Destek Al seçeneğini seçin.

    • Formda gerekli bilgileri girdikten sonra İsteği Gönder diyerek destek talebi oluşturun. ( Instagram hesabınıza kaydolurken kullandığınız mail adresi, sizinle iletişim kuracakları mail adresi, hesap içeriği hakkında seçenek ve hesaba neden giriş yapamadığınızı özetlemeniz gerekiyor.)
    • Formu gönderdikten hemen sonra mail adresinize gelen mail aşağıdaki şekildedir.

    • Mailde yazan kodu bir kağıda yazıp altına isim ve soyisminizi ekledikten sonra bu kağıdı elinizde tutarak yüzünüzün göründüğü bir fotoğrafı, size gelen maili Yanıtla diyerek göndermeniz gerekiyor.

    Daha sonrasında size Instagram hesabınıza giriş yapabilmeniz için bir yedek kod gönderecekler. Son mailin gelme süresi değişiklik gösterebiliyor.

    Eğer kendi fotoğrafınızın olmadığı bir hesap için destek talebi oluşturduysanız:

    • Aşağıda görünen şekilde bir mail alacaksınız.

    • Mailde istenilen bilgileri madde madde yazıp göndermeniz yeterli.

    Daha sonrasında size Instagram hesabınıza giriş yapabilmeniz için bir yedek kod gönderecekler. Son mailin gelme süresi değişiklik gösterebiliyor.

    Konuyla ilgili Youtube videomuz : instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Kodu Gelmiyor - Duo Mobile Kod Gelmiyor

    damlakoc damlakoc (1391)