Instagram kendi kendine takip ediyor

Instagram hesabım başka hesapları kendi kendine takip ediyor.

Instagram kendi kendine takip etme sorunu nasıl çözülür?

Instagram kendi kendine takip etme nasıl kapatılır?

Instagram kendi kendine takip etme sorunu çözümü aşağıda detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

brsozl brsozl (1961)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram'da takipçi sayısını arttırmak veya beğeni sayısını yükseltmek isteyen birçok kullanıcı bulunuyor.

    Özellikle bu tarz beğeni veya takipçi sayısını arttırmak isteyen kullanıcıların indirdiği kötü niyetli uygulamalar yüzünden başına gelen Instagram kendi kendine takip etme sorunu oldukça can sıkıcı bir durum.

    Instagram kendi kendine takip etme sorunu neden kaynaklanıyor?

    Instagram kendi kendine takip etme sorunu telefonunuza yüklediğiniz harici uygulamaların Instagram hesabınıza erişim sağlamasıdır. Yani takipçi arttırma veya beğeni arttırma gibi zararlı uygulamaların Instagram hesabı üzerinde yetkisi olması Instagram kendi kendine takip etme sorununun temel sebebidir.

    Instagram kendi kendine takip ediyor sorununun kaynağı olan bu kötü niyetli uygulamalar telefondan kaldırılsa dahi Instagram hesabınıza erişmeye devam edebilirler.

    Bizde bu yazımızda Instagram kendi kendine takip etme sorununu çözmek için kötü niyetli uygulamaların izinlerini nasıl devre dışı bırakabileceğinizi anlatacağız.

    Instagram kendi kendine takip etme sorunu nasıl çözülür?

    Instagram kendi kendine takip ediyor sorununu çözmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

    • İlk olarak instagram.com adresine gidin. (mobil değil masaüstü sürüm instagram web sayfası)
    • Daha sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek Instagram hesabınıza giriş yapın. (Şifremi unuttum diyenleri duyar gibiyim. O halde sizi böyle alalım. instagram şifremi unuttum. instagram şifremi nasıl öğrenirim?)
    • Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst bölümden profilinize girin.
    • Profil sayfasında Profili Düzenle seçeneğine tıklayın.
    • Profil Düzenleme sayfasının sol tarafında bulunan menüden İzinli Uygulamalar sekmesine girin.
    • Listelenen izinli uygulamalar listesinde bulunan üçüncü parti gereksiz ve güvenli olmadığını düşündüğünüz uygulamaların izinlerini Erişimi İptal Et butonuna tıklayarak kaldırın.
    • Son olarak Instagram şifrenizi mümkünse kullanıcı adınızı ve bağlı olan e-posta adresinizi de değiştirin.

    Tüm bu adımların sonucunda Instagram kendi kendine takip ediyor sorunu çözülecektir.

    Ek olarak aşağıdaki bilgilendirme yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

    Instagram takipçi arttırma, beğeni ve profilime kimler baktı hakkında bilgilendirme

    brsozl brsozl (1961)