Instagram şifremi unuttum. Ne yapabilirim?

Instagram şifremi unuttum, e-postamı ve onun şifresini de bilmiyorum. Hesabımda telefon numaram da kayıtlı değildi. Ne yapabilirim?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram şifremi unuttum ne yapabilirim?

    Eğer:

    • Instagram şifremi unuttum mailime giremiyorum
    • Instagram şifremi unuttum telefon yok, kayıtlı değildi
    • Instagram şifremi unuttum mail adresi değişti
    • Instagram şifremi unuttum e-postamı hatırlamıyorum

    diyorsanız yani bu sorunlardan müzdaripseniz bu çözüm size ilaç gibi gelecek.

    Öncelikle 2 şeye ihtiyacınız var:

    • Kendi telefonunuz. Daha doğrusu Instagram'ı en sık kullandığınız telefon.
    • Instagram'a kayıt olurken kullandığınız mail adresi. Şifresini hatırlamıyorsanız veya mail adresiniz kapanmış olsa bile onu ismen hatırlamanız yeterli.

    Eğer "ben maille kaydolmamıştım" diyorsanız, ne yapmanız gerektiğini yazının devamında söylüyorum.

    Şimdi adım adım şifresi unutulan instagram hesabını geri alalım.

    1. Adım: Şifrenin unutulduğunu Instagram'a bildirme

    İlk iş hesap şifresini unuttuğunuzu Instagram'a bildireceksiniz.

    1. Instagram'ı açın ve "Giriş yapmak için yardım al." seçeneğine tıklayın.

      instagram giris yapmak icin yardim al

    2. Bir sonraki aşamada Hesabını Bul bölümü karşınıza gelecek. Buraya kullanıcı adınızı yazın ve İleri'ye tıklayın.
    3. "Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?" seçeneğine tıklayın.

      daha fazla yardım al - instagram

    4. Şimdi istek gönder diye bir form açılacak. Söylediğim gibi bu işlemi kendi telefonunuzdan yapmalısınız. Aksi halde sizde bu form açılmaz.

    Bu formu aşağıda yazdığım şekilde doldurabilirsiniz.

    • Tercih ettiğin e-posta adresi: Buraya şu anda gelen mailleri okuyabileceğiniz herhangi bir mail adresi yazın
    • Kaydolurken kullandığın e-posta adresi: Buraya Instagram'ı ilk açarken kaydol bölümüne yazdığınız mail adresini yazın. Mail kapanmış veya şifresini unutmanız önemsiz. Eğer Instagram'a sadece telefon numaranızla kaydolmuşsanız bu kısma "Tercih ettiğin e-posta adresi"ne yazdığınız mail adresinin aynısını yazabilirsiniz. Ben bunu denediğimde olumlu sonuç verdi.
    • Ardından hesabınızın kişisel mi yoksa kurumsal mı olduğunu ve hesabınızda kendi fotoğraflarınızın olup olmadığını seçin.

    Son olarak yaşadığınızın sorunun ne olduğunu belirteceksiniz. O bölümü şöyle yapmanızı tavsiye ederim.

    Diğer seçeneğini seçin ve metin kutusuna şunu yazın: Instagram şifremi giriyorum ama şifre yanlış diyor. Ben şifremi değiştirmedim, doğru olduğuna eminim. E-posta veya telefon numarama erişimim de yok. Yardımcı olmanızı acil bekliyorum.

    Formun en son hali aşağıdaki gibi olmalı.

    instagram şifremi unuttum formu

    Tamamladıktan sonra İsteği Gönder butonuna tıklayın. Şimdi ikinci adıma geçelim.

    2. Adım: Instagram'dan gelen maili cevaplama

    Instagram sizinle "Tercih ettiğin e-posta adresi" bölümüne yazdığınız mail adresi üzerinden iletişime geçecek. Mail adresinizin spam, sosyal, gelen kutusu bölümlerini kontrol edin. Facebook ve Instagram adıyla gördüğünüz her maili açın.

    Size şöyle bir mail gelecek

    instagram hesap geri alma maili

    Bu mailde Instagram sizden kendinizi kanıtlamanızı istiyor. Ben size yapmanız gerekenleri kısaca özetleyeyim:

    • Eline bir kağıt al.
    • Kağıda maildeki kodu, ismini ve Instagram kullanıcı adını okunur bir şeklide yaz.
    • Ardından kağıdı iki elinle tutarken yüzün de görünecek şekilde fotoğrafını çek ve maildeki "yanıtla" bölümünden çektiğin fotoğrafı bize gönder.

    Dikkat ederseniz orada "JPEG dosyası olarak.." diye bir cümle var. Bu kafanızı karıştırmasın. Telefonunuzun kamerasıyla çektiğiniz fotoğraflar zaten otomatikmen JPEG olur. Yani özellikle onu JPEG yapmak için uğraşmayın. Siz fotoğrafı çekin ve doğrudan gönderin.

    3. Adım: Instagram'ın kararı

    Size 1-2 gün içerisinde olumlu veya olumsuz cevap gelir. Eğer Instagram, gönderdiğiniz fotoğrafı inceleyip hesabın gerçekten size ait olduğuna ikna olursa size şöyle bir cevap verir:

    "Merhaba, hesabınızı doğruladığınız için teşekkürler. Hesabınıza tekrar erişebilmek için şu bağlantıya tıklayın: ...."

    Maildeki linke tıkladığınız zaman otomatikmen sizi Instagram hesabınızın şifresini değiştirebileceğiniz bir bölüme yönlendirecek. Buradan şifrenizi değiştireceksiniz ve hesabınızı normal kullanmaya devam edeceksiniz.

    Bu süreçte başıma gelen 2 önemli olaydan sizlere bahsetmek istiyorum.

    Instagram bana neden hiç cevap vermedi?

    Her şeyi doğru yapıyorsanız mutlaka olumlu veya olumsuz bir cevap almalısınız. Eğer 2 günden fazla geçmesine rağmen cevap alamadıysanız bu yazıyı tekrar okuyun ve işlemleri tekrar yapın.

    Maildeki linke tıklayıp şifremi değiştirince "Bir sorun oluştu" hatası verdi

    Bu hatayı vermesinin hiçbir önemi yok. Siz şifrenizi değiştirin. Hata verse bile yine hesabın şifresi değişiyor ve normal bir şekilde hesabınıza girebiliyorsunuz. Bu hata benim de başıma geldi.

    Bu uzun rehber sayesinde şifresini unuttuğunuz Instagram hesabınızı geri alabilirsiniz.

    omercik omercik (9418)