İnternet hızı - Download hızı ping değerini etkiler mi?

Download hızı ping değerini etkiler mi? Şuan 12 Mbps download hızım var 28ms ping alıyorum. Hızımı 50 mbps yaparsam ping değerim düşer mi?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Elbette internet hızı ping değerini etkiler. Ping basitçe bir ağ aygıtının diğeri ile haberleşme süresidir. Hızlı bir internet bağlantısı ping süresini azaltır. Ping değeri o an yapılan Download hızı ile doğrudan alakalıdır.

    Bir oyunda oyun sunucusundan bilgisayarına doğru download gerçekleşir. Senin bilgisayarından da oyun sunucusuna doğru upload gerçekleşir.

    Hızlı bir internet bağlantısı ile download daha hızlı gerçekleşir.

    Oyun için iyi ping değeri;

    20ms'den daha az ping:  Harika - Oyun için en iyi değerdir.

    20ms-50ms: İyi

    50ms-100ms:  Zayıf

    100ms-300ms: Kötü

    300ms üzeri: Oyun oynamak imkansız hale gelir.

    Yüksek internet hızı daha düşük ping değeri verir.  Elbette oyun sunucusunun yoğunluğunun az ve sorunsuz olduğunu kabul ettiğimiz durumlarda bu geçerlidir. Oyun sunucusunun konumu uzak ve çok yoğunsa o zaman ping değeri internet hızın çok iyi de olsa sende ping değeri çok yüksek olacaktır.

    alattin alattin (16999)