İnternet hızım canlı yayın açmak için yeterli mi?

Merhaba

Kanalımda oyun yayini açacagim da acaba intetnetim in hızı uygunmu merake ediyorum int hızından fazla anlamamda

Resim:

ozgurlol ozgurlol (268)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    @farurhenho bahsetmiş. Canlı yayın için önemli olan Upload hızıdır.

    Internet hizin canlı yayın için uygun. Tabi burada canlı yayın kalitesi önemli bir etken. aşağıdaki tablo canlı yayın için gerekli upload hızını

    • 0.5 Mbps kesintisiz canlı yayın için minimum gerekli upload hızı
    • 1.5 Mbps Standart kalite video yayını - SD kalitesinin altında yayın için  minimum gerekli upload hızı
    • 3.0 Mbps Standart kalite video yayını - SD kalitesinde yayın için  minimum gerekli upload hızı
    • 5.0 Mbps Yüksek kalite video yayını - HD kalitesinde yayın için  minimum gerekli upload hızı
    • 25 Mbps Ultra HD - 4K UHD yayın için gerekli upload hızı

    Senin upload hızın ile SD kalitesine yakın canlı yayın yapabilirsin.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

      Sana bir püf nokta vereyim. Canlı yayınlarda sağdaki hız, yani upload hızı önemlidir. Upload hızı ne kadar yüksek olursa o kadar iyi canlı yayın açabilirsin. Bunu Google'da "canlı yayın için ideal upload hızı" diye araştır. Çok güzel bilgiler öğrenirsin.

      Soruna gelirsek, internet hızın yeterli denebilir. Ben upload hızım 1 mbps bile değilken Facebook'ta donmadan yayın açabilmiştim. Sen de 2 mbps upload hızıyla gayet iyi canlı yayın açabilirsin diye düşünüyorum.

      omercik omercik (9418)