internetten  ehliyet yenilemek için randevu aldım, fakat referans nosu e- postama gelmedi. Bu durumda randevum geçerli olur mu?

internetten  ehliyet yenilemek için randevu aldım, fakat referans nosu e- postama gelmedi. Bu durumda randevum geçerli olur mu?

mat7 mat7 (341)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mail gelmediyse rahdevu geçerli olmaz.Emniyet Genel Müdürlüğü sitesinde ehliyet yenileme ile ilgili şöyle yazıyor: "Önemli Not: Randevunuzu Alırken Mail Adresinizi doğru bir şekilde girdiğinizden emin olunuz. Mailinizi Hatalı girerseniz randevu işlemi sonuçlanmamış olacaktır"

    Mail adresine gönderilen randevu onaylama işlemini yapamazsanız randevunuz geçerli olmuyor.

    Çözüm için başka bir mail adresi ile tekrar başvurabilirsiniz. Eğer başvuruyu Gmail,Hotmail uzantılı bir mail adresinden yapıyorsanız o zaman İstenmeyen Postalar / Spam klasörlerini kontrol edebilirsiniz. Randevu onay maili  Gereksiz çöp posta klasörüne taşınmış olabilir.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Evet bu yazıyı bende okudum . Fakat durum şu ki mail adresimi ve tüm bilgileri kesinlikle doğru yazdım . Bire bir harf harf kontrol ederek yazdım , ve tüm posta klasörlerini sık sık kontrol ediyorum fakat yok gelmiyor . Bir daha almayı denemem gerek anlaşılan . Teşekkürler cevap verdiğiniz için @murat (5542) . :) mat7 7 yıl önce
    • Sorun sizin emailinizde olmasa bile bazen emniyetin sunucularındaki yoğunluktan mail ulaşmıyor. Rica ederim @ebruli murat 7 yıl önce
    • "Trafik Egitim ve Arastirma Dairesi Baskanlığına mail atıp bu durumu sordum şöyle ilginç bir cevap geldi ( Yeni bir e-posta adresi ile internet hızı yüksek bir bilgisayardan tekrar almayı deneyiniz. Ayrıca Trafik Tescil birimleri, %75 randevulu ve %25 oranında randevusuz müracaatları kabul etmektedir. ) Biraz saçma geldi ama yinede bilemedim . Yine aldım randevu , bakalım ne olacak . @murat (5542) mat7 7 yıl önce
    • @ebruli devlet dairesi şaşırmadım cevaba :) cevabı yazanın en ufak bilgisi olduğunu sanmıyorum. Demek interneti yavaş olan formu dolduramayacak :) en doğrusunu yapmışsınız. murat 7 yıl önce
    • @murat (5542) Bana ilginç ve saçma gelmesi gayet doğal değil mi :) Yine aldım randevu aldım ama hala referans nosu gelmedi :) Hayır olsun bakalım :) mat7 7 yıl önce
    • Hayırlı olsun @ebruli :) murat 7 yıl önce