internetten indirdiğim bir dosyada virüs var mı nasıl anlayabilirim?

Şimdi benim bilgisayarımda lisanslı Esed Nod 32 var. İnternetten indirdiğim her dosyayı çalıştırmadan önce Esed Nod 32 ile taratıyorum.  Fakat geçenlerde başıma bir şey geldi.

Facebooktan arkadaşımın yolladığı bir linki tıkladım. Dosyasın adı Chromium.x32.x64.exe gibi bir şeydi. Ben bu dosyayı Eset Nod32 ile tarattım. Nod 32 virüs yok dedi. E tabi doğal olarak ben de çalıştırdım.

Fakat sonra bilgisayarıma virüs bulaştı. Eset Nod 32 virüsü yakalayamadı. Bunun bir çözümü yok mu?

Bu arada Eset Nod 32 güncel yani her gün otomatik güncelliyor. Arada uzmanim.net'e şüphelendiğim dosyaları soruyorum. Sağolun yardımcı oluyorsunuz. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Eset Nod 32'nin yakalayamadığı tespit edemediği virüsleri ben nasıl anlayacağım? Aynı anda bir kaç antivirüs programı mı yüklemek gerekiyor bilgiayara?

İnternetten indirdğim dosyada virüs var mı yok mu nasıl anlarım?

ahmetyildiz ahmetyildiz (61)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İnternetten indirdiğiniz şüpheli dosyaları taramak için

    http://uzmanim.net/virustarama

    adresini kullanabilirsiniz. Online virüs tarama yeni bir uzmanim.net servisi ve sizin için şüpheli dosyayı toplam 54 farklı antivirüs programı ile tarıyor ve sonuçları ekrana getiriyor. Bu virüs programları şunlar

    MicroWorld-eScan,Malwarebytes,VIPRE,Avast,BitDefender,Ad-Aware,
    F-ecure,AntiVir,Emsisoft,GData,AhnLab-V3,AVG,Bkav,nProtect,CMC,CAT-QuickHeal,McAfee,SUPERAntiSpyware,TheHacker,K7GW,K7AntiVirus,Agnitum,F-Prot,Symantec,Norman,TotalDefense,TrendMicro-HouseCall,ClamAV,Kaspersky,NANO-Antivirus,AegisLab,ByteHero,Tencent,Sophos,Comodo,DrWeb,Zillya,TrendMicro,McAfee-GW-Edition,Jiangmin,Antiy-AVL,Kingsoft,Microsoft,ViRobot,Commtouch,VBA32,Panda,Zoner,ESET-NOD32,Rising,Ikarus,Fortinet,Baidu-International,Qihoo-360

    Virüs taraması yukarıdaki programlar ile yapılıyor ve sonuç size sunuluyor.

    Şüphelendiğiniz dosyaları artık uzmanim.net online virüs tarama hizmeti ile tarayabilirsiniz.

    http://uzmanim.net/virustarama

    alattin alattin (16984)
    9 yıl önce cevaplandı

      Arkadaş doğru söylüVyor nod 32 vardı pcde geçenlerde program indirdim nod32 ile tarattım virüsü bulamadı .Vürüslüymüş program bilgisayar bozuldu buradaki yönlendirmeler ile halletim

      efe efe (65)