iOS 7 güncellemesinden sonra iPhone / iPad çok geç şarj oluyor

iOS 7 güncellemesinden sonra   iPhone / iPad çok geç şarj oluyor. iOS 7 güncellemesinden sonra iPhone / iPad şarj süresi çok uzadı. iOS 7 uzun şarj süresi sorununu nasıl çözerim?

pelinny pelinny (863)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    iOS 7 güncellemesinden sonra Apple forumlarında pek çok kullanıcı, iPhone veya iPad cihazlarının çok geç şarj olduğunu belirten mesajlar gönderdiler.

    iOS 7'de şarj süresinin uzaması ile ilgili Apple'dan gelen bir açıklama yok fakat bazı kullanıcılar şu işlemlerin işe yaradığını belirttiler:

    1.  iPad  veya iPhone tamamen kapalıyken daha kısa sürede şarj oluyor.
    2. Bir kereye mahsus %100 sarj ettikten sonra 10-15dk daha fazla şarjda tuttuktan sonra, şarj işlemlerinin daha kısa vakit alıyor.
    3. Orjinal şarj ekipmanları kullanmak şarj süresini kısaltıyor. Özellikle USB kablo.

    Elbette yukarıdaki çözümler Apple forumlarında kullanıcıların bulduğu çözümler.  Tam çözüm için bir sonraki iOS 7 güncellemesini beklemek gerekecek.

    pelinny pelinny (863)