iOS 7 özellikleri nelerdir?

iOS 7 işletim sistemi ile gelen yenilikler nelerdir?

ergin ergin (2539)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Apple daha önce tanıttığı ancak son kullanıcıya sunmadığı iOS 7 işletim sistemini 18 eylül itibari 4S ve üzeri telefonlara indirilebilecek.

    iOS 7 ile gelen yeni özellikler şunlardır;

    • Takvim, Mail, Mesajlaşma başta olmak üzere tüm temel aplikasyonların(uygulamaların) görünümü yenilendi.
    • Hava durumu uygulaması Android'deki gibi daha detaylı olup animasyonlar eklenip yenilendi.
    • Dosya paylaşımı nihayet iPhone ve iPad'e gelmiş oldu. AirDrop programı bunun için geliştirildi ve iOS 7' ye eklendi.
    • Google ve Android'in de rakibi olduğu 'Siri'nin en gelişmiş versiyonu iOS 7' de yer almaktadır. Hem Kadın hem de Erkek sesli.
    • Wifi'ye bağlanma, flaş ışığını yakma gibi çok kullanılanlara en kısa yoldan erişim sağlanmıştır.
    • Tamamen yenilenen yeni Safari ile parmak hareketleriyle internette sörf zevkli çok daha kolay hale getirildi.
    • Apple'ın oyun merkezi yenilendi. iOS 7'nin fotoğraf aplikasyonu ise instagram'ı gölgede bırakabilecek filtreler içermektedir.
    ergin ergin (2539)