İPad Sarj Olmuyor

Bende İPad tablet var bu tabletin orjinal kablosu zarar gördü. başka bir tane aldım fakat bunda orjinal kablo değil hatası veriyor ve sarj etmiyor en fazla yüzde 2'ye kadar sarj ediyor sanırım orjinal kablo almak gerekiyor ama orjinal kablo almadan da bu durumu başka bir şekilde yani programla filan düzeltmenin yolu varmı?

lion lion (595)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Orjinal olmayan kablolar cihaza zarar verebilir.  Fakat illa ben kullanmak istiyorum derseniz şöyle bir yazılım var:

    Support Unsupported Accessories 8  bunu yüklediğinizde orjinal olmayan kablo ve diğer ekipmanları kullanabiliyorsunuz.

    Support Unsupported Accessories 8 uygulamasının çalışması için yanlış hatırlamıyorsam Jailbreak gerekiyor.

    iPad eğer jailbreakli ise uygulamayı yükledikten sonra kabloyu bir kaç kez çıkartıp takın, şarj olmaya başlayacaktır.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bu uyarı iPad ve iPhone için orjinal olmayan kablolarla şarj edilmesini önlemek amaçlı çıkar. Oldukça doğru ve gerekli bir uyarıdır. Çünkü orjinal olmayan kablolarla şarj edilen iPhone ve iPad’ler bir süre sonra bozulabiliyor, cihazda hasar meydana gelebiliyor. Apple tarafından onaysız olan şarj kabloları en basit ihtimalle cihazınıza fazla elektrik akımı gönderebilir ve cihazınızın bozulmasına sebep olabilir.

      Bu yüzden bu hatanın çözümü olarak orjinal bir şarj aleti almanızı öneriyorum.

      damlakoc damlakoc (1391)