iPhone 4.5G nasıl açılır?

iPhone 4.5G ayarı nasıl yapılır?

iPhone 4.5G aktif etme

iPhone 4.5G etkinleştirme

iPhone 4.5G açma

iPhone 5 4.5G ayarı nasıl yapılır?

iPhone 5s 4.5G ayarı nasıl yapılır?

iPhone 5c 4.5G ayarı nasıl yapılır?

iPhone 5se 4.5G ayarı nasıl yapılır?

iPhone 6 4.5G ayarı nasıl yapılır?

iPhone 6 Plus 4.5G ayarı nasıl yapılır?

iPhone 6s 4.5G ayarı nasıl yapılır?

iPhone 6s Plus 4.5G ayarı nasıl yapılır?

brsozl brsozl (1961)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    iPhone 4.5G ayarı nasıl yapılır? iPhone 4.5G nasıl açılır? iPhone 4.5G nasıl aktif edilir?

    1 Nisan tarihi itibariyle Türkiye'de kullanıma açılacak olan 4.5G, çok yüksek internet hızları sunmayı hedefliyor. Peki iPhone model telefonlarda 4.5G nasıl açılır? 4.5G ayarı nasıl yapılır? İşte cevabı.

    Öncelikle 4.5G teknolojisinden faydalanmak istiyorsanız iPhone'nunuzun ve SIM kartınızın 4.5G'ye uyumlu olması gerekiyor. Aksi takdirde 4.5G teknolojisinden hiçbir şekilde faydalanamazsınız.

    Genel olarak 2014 sonu ve 2015 itibari ile üretilmiş olan cihazlar 4.5G uyumlu. Ancak bu uyumluluk Cat değerine göre sınıflandırılıyor. Örneğin iPhone 6s ve 6s Plus modeli Cat 6 300 Mbps hızlarında bir 4.5G deneyimi sunarken, iPhone 6 bunun yarı hızında Cat 4 kategorisinde 150 Mbps bir hız sunuyor.

    Geçtiğimiz günlerde operatörler tarafından yapılan testleri baz alırsak ülkemizde ortalama olarak 250 - 300 Mbps gibi bir 4.5G hızı elde edilebiliyor. Bu da demek oluyorki Cat 4 ve Cat 3 kategorisinde 4.5G destekli iPhone modelleri 4.5G'den tam olarak faydalanamayacak.

    4.5G uyumlu iPhone modelleri:

    • iPhone 6s Plus (Cat6 Download: 300 Mbps, Upload: 50 Mbps)
    • iPhone 6s (Cat6 Download: 300 Mbps, Upload:50 Mbps)
    • iPhone 6 Plus (Cat4 Download: 150 Mbps, Upload:50 Mbps)
    • iPhone 6 (Cat4 Download: 150 Mbps, Upload:50 Mbps)
    • iPhone SE (Cat4 Download: 150 Mbps, Upload:50 Mbps)
    • iPhone 5s (Cat3 Download: 100 Mbps, Upload:50 Mbps)
    • iPhone 5c (Cat3 Download: 100 Mbps, Upload:50 Mbps)
    • iPhone 5 (Cat3 Download: 100 Mbps, Upload:50 Mbps)

    4.5G uyumlu olmayan iPhone modelleri:

    • iPhone 4s
    • iPhone 4
    • iPhone 3GS
    • iPhone 3G

    iPhone 4.5G nasıl açılır?

    Şu an için iPhone cihazlarda şebeke ayarı 3G olarak ayarlanmış durumda. Durum böyle olunca cihazlar 4.5G'ye hazır olamıyor. Bizde bu yazımızda iPhone telefonunuzu 4.5G'ye nasıl hazır hale getirebileceğiniz anlatacağız. Aşağıdaki adımları uygulayarak iPhone telefonunuzda 4.5G'yi etkinleştirebilirsiniz.

    iPhone 4.5G ayarı nasıl yapılır?

    1. Ayarlar a girin.
    2. Hücresel e girin.
    3. Hücresel Veri Seçenekleri ne tıklayın.
    4. Hücresel Veri Seçenekleri altında bulunan Ses ve Veri bölümüne girin.
    5. Son olarak LTE seçeneğini seçerek işlemi tamamlayın.

    Tüm bu adımların sonucunda iPhone telefonunuz 4.5G teknolojisine hazır olacak.

    brsozl brsozl (1961)