İphone satacağım verileri geri döndürülemez şekilde nasıl silebilirim ?

Merhabalar öncelikle, sürekli android kullandığım için İphone'a pek hakim değilim android telefonlarımı satmadan önce ishredder programı kullanıyordum. İos markette bu tarz veri parçalayıcı programlar var mıdır ben bulamadım ne öneririsiniz ?

clydeshelton clydeshelton (1)
5 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefonu fabrika ayarlarına getirmeniz yeterli.

    Telefondaki veriler zaten bir anahtar ile şifrelenmiş durumda. Telefonu sıfırladığınızda şifreleme için kullanılan anahtar da silinir böylece veriler erişilemez hale gelir. Bir şekilde verileri geri getirseler bile açmak mümkün olmaz.  Bu sebepten ilave bir program kullanmana gerek yok.

    Tüm veriler  AES  ile şifrelenir. Apple cihazlarını hem donanım hem de yazılım tabanlı olarak güvenlik altına alır. Bu sebepten telefonu satmadan önce sıfırlamak, fabrika ayarlarına geri döndürmek verileri geri getirilemez şekilde siler.

    murat murat (12492)
    5 ay önce cevaplandı