iphone ve ipad de maxonclick kaldırma

merhaba;

merhaba, evde facebook yada twitter gibi sitelerdeki bir internet adresi linkini tıkladığımda beni gocloudy.com, maxonclick.com vs sitelere yönlendiriyor. modemi restledim olmadı, ipadlerin iphone un (jailbreaksiz) geçmişi sildim olmadı, ağ balantı ayarlarını sıfırladım olmadı, baktım olmadı access pointi değiştirdim yine olmadı. çok sıkıldım. şimdi telefonları tabletleri hard format yapacam resim belge şu bu uygulamalar vs hepsi gidecek ne yapmam gerek?

fatihozn fatihozn (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kuallandığınız modem TP Link mi, eğer öyle ise modeli nedir?

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • bir önceki airties dı şimdi Zyxel fatihozn 7 yıl önce
    • Modemi resetledim derken sıfırlama yaptınız değil mi? Eski Tp Link modemlerde açık vardı ve DNS adresleri değişiyordu ve bağlanan cihazlarda reklam sayfaları çıkartıyordu.Sizin durumunuz da buna benziyor.Modeminizi veya bağlandınığız cihazı (access point) sıfırlama yapın.DNS adreslerinin internet servis sağlayıcınız tarafından verilerlenler olduğunu doğrulayın.Bunun için ipleak.net sitesine girebilir ve DNS adreslerinizi kontrol edebilirsiniz. ismailsarp 7 yıl önce
    • Telefon ve tablette ortak bir sorun yaşıyorsanız bunun sebebini bağlandığınız cihazda aramalısınız.Yaşadığınız sorunun sebebi Modem veya Acess point olmalı. ismailsarp 7 yıl önce
    • Modemi ve Access point fabrika ayarlarına döndürün ardından arayüze ulaşın.Burada DNS adreslerinin olduğu kısmı görebileceksiniz.Gerekirse manuel DNS adresi vermeyi deneyin. ismailsarp 7 yıl önce

    Telefon ve tabletlerde benzer bir yönlendirme ile karşılaşıyorsanız, sorun telefon ve tablette değil modemdedir.

    Eğer Adsl modemde güvenlik açığı  varsa  (örneğin Misfortune Cookie güvenlik açığı nedir? gibi)  o modem üzerinden işlem yapan telefon, bilgisyar, tablet aynı yönlendirme sitelerine maruz kalır. Telefon, tableti sıfırlamak çözüm olmaz.

    @ismailsarp bahsetmiş. Fakat sadece TPLink değil pek çok eski modemde bu güvenlik açığı var.  Verdiğim linkte bu modelleri bulabilirsiniz.Oradan kontrol edebilirsiniz. Eğer listede modeminiz varsa, modemi değiştirmek tek çare.

    hakan hakan (15424)