İşlemci %100 Kasıyor ve FPs 10 a Düşüyor

Merhaba Genelde Oyun Oynarken İşlemci %100 Kasmaya Başlıyor ve Oyunda FPS direk Olarak 10 a Düşüyor Ve Bu Her 3 Dakikada Bir Tekrarlanıyor Düzeliyor 3 Dakika Sonra Tekrar Oluyor.

Hiç Bir Program Açık Değil.
Terman Macun 2 Ay Önce Değişti.
Neden Kaynaklanıyor Bir türlü Anlamıyorum.
Malwarebytes Anti-Malware ile Tarattım Birşey Bulamadım.
Core Temp ile Isılara baktım 48-53 Derece Arası Sıcaklıklar.

Sistemim
İntel core 2 Quad Q8300
Ram 8gb.
ekran kartı HD4670 Ati

Lütfen Yardımcı Olun.
Ha Birde unutmadan işlemci Fanı Her 2 Dakikada bir Hızlanıyor Ve sonra Tekrar Yavaşlıyor.
ben bu işten birşey anlamadım lütfen yardımcı olun

illeqal illeqal (1)
9 yıl önce sordu

  • yardımcı olabilecek kimse yokmu acaba illeqal 9 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Yazdıklarınıza bakarak aklımda oluşanları yazayım.

Bu yazdığınız CPU'nun %100 'e vurması sadece belirtli bir oyunda oluyorsa, oyunla ilgili bir bug söz konusu olabilir. Oyunu varsa patch ve güncellemelerini yüklemelisiniz.

Oyun oynarken işlemcinin %100 olmasını sağlayan uygulamalar hangileri,  bunu görev yöneticisinden kontrol edin.

Oyun ile ilgili en azından adını belirtseniz iyi olurdu.

Eğer bu oyun bir Flash oyunsa işlemcinin %100'e vurması Flash player'ın genel bir sorunu.

Belki yapmışsınızdır ama ben bir kontrol listesi yazayım:

  • Oyun sistem gereksinimleri karşılanıyor mu kontrol edilmeli
  • Oyunun güncellemeleri yapılmalı, oyunda bir bug var mı üretici sitesinden kontrol edilmeli
  • Ekran kartı olmak üzere sürücüler güncel mi kontrol edilmeli.
  • İşletim sistemi güncellemeleri yapılmalı.
  • DirectX güncellemeleri yapılmalı.
  • Oyun oynarken arka planda çalışan antivirüs gibi programlar devre dışı bırakılmalı
  • Windows gereksiz hizmetleri durdurulmalı.

Termal macun mucize değildir. Sadece işlemcinin daha iyi soğumasını sağlar.

Bir ısı sorunu yaşadığınızı düşünmüyorum.

Fanın zaman zaman yavaşlaması ve hızlanması normal. İşlemci ısısına göre kendini ayarlar.

Aklıma gelenler bunlar. Umarım faydası olur.

hakan hakan (15424)
9 yıl önce cevaplandı

    Cevap İçin Teşekkürler Oyun Dota2 Bug ve Kasma Olayı İmkansız Neredeyse hergün Update Geliyor.
    Mesela Buğün Olmadı O Sorun. Bazen Oluyor Benim Tahmin Sıcaklık ile ilgi Çünkü Kışın Hiç Böyle Sıkıntı Yaşamamıştım.

    illeqal illeqal (1)