İşlemci Önerisi: Intel Quad serisinden hangi işlemciyi seçmeliyim?

Merhaba bende İntel Core 2 Duo 2.93Ghz 2 çekirdek işlemci var fakat artık yetmediği için Quad serisinden Q6600 yada Q8200 sizin öneriniz nedir ben istediğim biraz daha performanslı olsun mediumda felan oynatsın yeter

usta09 usta09 (37)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Anakartınız nedir? Anakart modelini yazın ona göre daha mantıklı sonuçlar listeleyelim.İşlemci destekleri anakarta göre belirlenir.

    Siz Core 2 Duo kullandığınıza göre LGA 775 kullanıyor olmanız gerekiyor.Bu açıdan Core 2 Quad serisine geçebilirsiniz.Core 2 quad geçişi farkını hissterecektir.2 çekirdekten 4 çekirdeğe geçmiş olacaksınız.Core 2 Quad Q6600 işlemci eskilerin efsanesi olarak anılır.4 çekirdek olduğundan hâlâ geçerliliğini gösterecektir.

    Ancak dediğim gibi anakart modelinizi atın ne olur ne olmaz destek listesine göre belirleyelim.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      anakartım gigabayte g31m-esl2 rev2. 4 versiyonu ben bir de Q9400 serisine baktım o da güzel fakat bu 4 çekirdeklerde hız düşük oluyor neden acaba hız farkeder mi

      usta09 usta09 (37)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Anakartınızda sıkıntısız istediğiniz Core 2 Quad işlemcisini kullanabilirsiniz. Frekans değerinden çok çekirdek sayısı daha önemli oluyor.Çünkü çoklu işlevlerde fazla çekirdek farkını açık şekilde hissettiriyor. 2.66 GHZ gibi hızlar yeterli gelecektir. İkinci el uygun bir seri bakabilirsiniz. ismailsarp 7 yıl önce
      • yardımlarınız için teşekkür ederim Q9400 serisini almaya karar verdim usta09 7 yıl önce
      • Quad serisinin iyi seçeneklerinden biridir.Hayırlı olsun şimdiden. ismailsarp 7 yıl önce
      • teşekkür ederim usta09 7 yıl önce