ISO dosyası USB belleğe nasıl yazdırılır?

ISO uzantılı CD imajı USB belleğe yazdırılabilir mi? ISO dosyası USB ye nasıl yazdırılır?

Önyükleme özelliği olan ISO dosyası USB belleğe yazdırılabilir mi? USB bellek ile bilgisayar açılabilir mi?

hakan hakan (15394)
9 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    ISO dosyalarını USB belleğe yazdırmak mümkündür.  Açılış özelliği olan, önyüklemeli ISO dosyalarıda USB belleğe yazdırılabilir. ISO dosyalarını USB belleğe yazdırabilmek için Rufus programını kullanabilirsiniz.

    ISO dosyaları normalde CD, DVD imajıdır. Tek seferlik ihtiyacınız olan programları boşuna CD DVD medyalara kaydetmek istemeyebilirsiniz. ISO USB kaydedici olarak Rufus oldukça başarılı ve sorunsuzdur.

    1. Ücretsiz Rufus programını buradan indirebilirsiniz.
    2. USB belleği bilgisayarınıza takın
    3. indirdiğiniz Rufus dosyasını iki kere tıklayın.
      Rufur ile USB bootable - usbden açılabilir bilgisayar
    4. Rufus programını yukarıdaki gibi yapılandırın. Açılış Diski oluşturma Yöntemi seçili olmalı.
    5. FREE DOS yazan bölümün yanındaki CD simgesini tıklayarak ISO dosyasını seçin.
    6. Başlatı'ı tıklayın.

    Bu işlemden sonra Rufus ISO dosyasını USB belleğe yazacaktır.

    hakan hakan (15394)
    9 yıl önce cevaplandı

      teşekkürler çok işime yaradı bende böyle birşey arıyordm

      fdks fdks (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        iso dosyasını seçince bizim yaptığımız ayarlar değişiyor tekrar resimdeki ayarlara döndürmelimiyiz

        opcrypter opcrypter (1)
        8 yıl önce cevaplandı

        • Özel bir ayar yapiyorsanız tekrardan ayarlayabilirsiniz. hakan 8 yıl önce

        Kardesm eline saglık 10 numara anlatmıssın.Bu da çok lazımdı bna çok yararlı olcaktı fakat ben yaptıgımda bunu CD simgesinden ISO dosyası seçtigimde desteklenmeyen ISO dosyası diye hata veriyor.Bide ISO mu beğendircez bu programa bi yardım lutfen :S

        stress11 stress11 (1)
        8 yıl önce cevaplandı

          İndirdim inşallah çalışır şimdiden teşekkürler :)

          aliyavuz5051 aliyavuz5051 (1)