İstemcide (<), zararlı olabilecek bir değer Request.Path algılandı hatası

Mvc 4 Link  Veriyorum

<li class="active">
<a href=@Html.ActionLink("Anasayfa","Index","Anasayfa") accesskey="1" title="">Anasayfa</a>
</li>

C# Mvc4 de linki tıkladığımda aşağıdaki hatayı alıyorum:

İstemcide (<), zararlı olabilecek bir değer Request.Path algılandı.

Uygulamasında Sunucu Hatası.

Özel Durum Ayrıntıları: System.Web.HttpException: İstemcide (<), zararlı olabilecek bir değer Request.Path algılandı.

Bu hatayı neden alabiliyor olabilirim?

e3e3e3 e3e3e3 (15)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Çok TEşekürler ALLAH RAZI OLSUN Hiç Fark Etmemiştim :)

    e3e3e3 e3e3e3 (15)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Rica ederim, sold bulunan "Çözüm olarak kabul et" simgesini tıklayarak soruyu kapatabilirsiniz. alattin 9 yıl önce

    Bu hatayı alıyorsanız muhtemelen istek yaptığınz URL adresi geçersiz karakterler içeriyor demektir.

    Örneğin

    http://localhost:1544/home</index

    gibi bir URL'de <  karakteri kalmış gibi görünüyor. < karakteri URL içinde kullanılamaz. Eğer  yukarıdaki gibi bir istek gönderirseniz aşağıdaki gibi bir hata ile karşılaşırsınız.

    Uygulamasında Sunucu Hatası.

    Özel Durum Ayrıntıları: System.Web.HttpException: İstemcide (<), zararlı olabilecek bir değer Request.Path algılandı.

    Yığın İzleme:

    [HttpException (0x80004005): İstemcide (<), zararlı olabilecek bir değer Request.Path algılandı.]
       System.Web.HttpRequest.ValidateInputIfRequiredByConfig() +9734452
       System.Web.PipelineStepManager.ValidateHelper(HttpContext context) +53

    İstemcide (<), zararlı olabilecek bir değer Request.Path algılandı.

    İstek yaptığınız URL adresini kontrol edin ve < karakterini URL içinden çıkartın.

    Düzenleme:

    Html.ActionLink' i hatalı kullanıyorsunuz. Html.ActionLink kendi zaten HTML  <a href =""></a> kodunu üretir.

    Siz bir de fazladan link koymuşsunuz. Kodunuzu şu şekilde düzeltirseniz sorun kalmaz

    <li class="active">
    @Html.ActionLink("Ana sayfaya dön", "Index", "AnaSayfa",null, new {accesskey = "1", title="ana sayfa"})
    </li>

    Burada parantez içindeki değerler şu anlam ifade eder

    Html.ActionLink("link yazısı","Action", "Controller","RouteValues","Html öznitelikler")
    alattin alattin (16984)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Yok oyle Karakterler e3e3e3 9 yıl önce
    • kodunuzu paylaşır mısınız? alattin 9 yıl önce
    • cevabımı düzenledim. alattin 9 yıl önce