Jandarma Genel Komutanlığı Virüsü nasıl temizlenir?

Arkadaşlar forumlardan birinde bir dosya ararken masaüstü bilgisayarıma Jandarma Genel Komutanlığı virüsü bulaştı. Windows 7 kullanıyorum ve bilgisayarı açtığımda ekrana doğrudan

"Jandarma Genel Komutanlığı"

Bilişim Teknolojileri İnceleme Laboratuvar Amirliği"  yazan ve Ülke, İşletim sistemi Ip adresi gibi bilgileri içeren bir sayfa geliyor. Sayfanın içerisinde ayrıca

"DİKKAT" Sizin kişisel güvenlik hususunda aşağıdaki nedenlerden bloke edilmiş:

Siz yasak pornografik malzemelerin izlenmesi, saklanması veya dağıtılmasından suçlanıyorsunuz.

Türkiye Cumhuriyeti Ceza Kanununun 161. maddesi  ile 5 yıldan 11 yıla hapis cezası olarak sağlar"

yazıyor.

Daha önce polis virüsü gibi bir virüs ile karşılaşmıştım.

Jandarma Genel Komutanlığı Virüsü nasıl temizlenir?

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Jandarma Genel Komutanlığı Virüsü temizleme işlemi aslında polis virüsü temizlemeye çok benziyor.

    Jandarma Genel Komutanlığı Virüsü normal bilgisayar açılışında bir işlem yapmanıza izin vermediği için bilgisayarı Komut istemi ile Güvenli Modda açmanız gerekiyor.

    Aşağıda Jandarma Genel Komutanlığı Virüsü Temizleme için iki tane çözüm sunulmuştur. Eğer güvenli modda açmak ile ilgili sorun yaşarsanız çözüm 2'yi deneyebilirsiniz.

    Çözüm 1: Combofix ile Jandarma Virüsü temizleme

    Windows 7 için Windows XP ve Vista için de aynı, Jandarma Virüsü temizleme şu şekilde:

    1. Önce Virüs bulaşmamış bir bilgisayardan Combofix çekin ve Combofix'i usb belleğe Kaydedin.
      Combofix nedir? Combofix nasıl kullanılır?
    2. Virüs bulaşmış bilgisayarda  Windows Logosu gelmeden sürekli F8 tuşuna bas-çek yaparak Windows açılış menüsünü yakalayın. Komut istemi ile güvenli modu seçin.
      Komut istemi ile güvenli mod
    3. Windows Komut istemi ile açıldığında komut istemine explorer yazın ve enter tuşuna basın.
    4. Combofix bulunan USB bellek bilgisayarınıza takılı olsun.
    5. Windows Explorer ile USB belleği bulun ve Combofix i çalıştırın.

    Eğer bir sebepten çözüm 1 işinize yaramazsa aşağıdaki adımları yapın.

    Çözüm 2: HitmanPro.KickStart ile Jandarma Virüsü Temizleme

    HitmanPro.KickStart  Jandarma virüsü gibi fidyeci virüsleri temizlemede oldukça başarılıdır. HitmanPro.Kickstart ile temizleme işlemi için HitmanPro.Kickstart nedir, nasıl kullanılır?  linkinde anlatılanları yapın.

    Jandarma Genel Komutanlığı Virüsü insanları korkutarak para sızdırmaya çalışan bir virüs. Combofix Jandarma Virüsünü temizleyecek, varsa diğer bilinen virüsleri de temizleyecektir.

    Jandarma Genel Komutanlığı Virüsü temizleme bittikten sonra bilgisayarınızı Dr.Web ve Malwarebytes ile taratabilirsiniz.

    Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?

    MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? Malwarebytes i buradan indirin

    Bu iki program ücretsiz olup bilgisayarınızı Jandarma Genel Komutanlığı Virüsü gibi zararlılara karşı tarar ve temizler. Genel bir bakım açısından da kullanmanızı şiddetle öneririm.

    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

      teşekkürler yazınız için ama gerçek olma ihtimali varmı çünkü konum belirlenmiş ve ıp adreside görünüyor gelen sayfada

      evrenevren evrenevren (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Kesinlikle gerçek değil. Bu tür şeylere inanmayın. IP adresi ve konum herhangi girdiğiniz bir site tarafından tespit edilebilir. Hiç bir devlet kurumu internet üzerinden böyle bir işlem yaptırmaz. Lütfen bu tür bilgilere inanmayın. hakan 9 yıl önce