Java'da HashMap ve Hashtable arasında ne fark var?

Java dilinde  HashMap ve Hashtable arasında ne fark var?

Non-threaded (iş parçacıksız) uygulamalarda hangisi daha verimli?

cemphp cemphp (651)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Java'da HashMap ve Hashtable arasındaki temel farklar:

    1. Hashtable senkronize, HashMap senkronize değildir. Bu HashMap'i iş parçacıksız uygulamalarda daha verimli kılar. Senkronize olmayan nesneler, iş parcacıksız uygulamaları  senkronize objelere göre daha iyi gerçekleştirir.
    2. Hashtable  null olan key / anahtarlara veya value /değerlere izin vermez. HashMap bir null anahtara ve herhangi bir sayıdaki null değere izin verir.
    3. Hashtable ve HashMap arasındaki bir diğer kayda değer fark, Tek iş parcacıklı uygulamalarda, işlem güvenliği (thread-safety ) ve senkronizasyon yüzünden Hashtable, HashMap göre daha yavaştır.
    cemphp cemphp (651)