Java Update/Güncelleme Uyarısı pop-up

Merhaba,

Bilgisayarımda her açılışta birkaç dakika içerisinde Java Güncelleme için pop-up uyarısı çıkıyor. Ayarlardan en bir daha uyarı çıkmasın diye manuel seçeneğini seçtiğim halde işe yaramadı. Bu uyarının çıkmaması için nasıl devre dışı bırakabilirim.

Java güncellemesi kritik bir güncelleme midir?

mytayf mytayf (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Java güncelleme uyarısını kaldırmak için çözüm 1:

    1. Windows 8 / Windows 7 kullanıyorsanız görev çubuğunda yukarı doğru ok simgesine tıklayın.
    2. Java simgesini göreceksiniz (Kahve fincanı) sağ tuşla tıklayın.
    3. Properties seçeneğini seçin.
    4. Java Control Panel açılacaktır.
    5. Update bölümünde Check for Updates Automatically seçeneğinin işaretini kaldırın.

    Java güncelleme uyarısını kaldırmak için çözüm 2:

    Windows 8 için Java güncelleme uyarısınını kaldırma:

    1. Windows 8 kulllanıyorsanız  CTRL + SHIFT + ESC tuşlarına birlikte basın. Görev yöneticisi açılacaktır.
    2. Başlangıç sekmesinde Java (TM) Update Scheduler'i bulun.
    3. Sağ tuşla tıklayın ve devre dışı bırakı seçin.

    Windows 7 için Java güncelleme uyarısınını kaldırma:

    1. Windows + R tuşlarına basın.
    2. Çalıştır ekranına msconfig yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Başlatma sekmesinde  Java (TM) Update Scheduler bulun ve seçili işaretini kaldırın.
    murat murat (12492)