Javascript localStorage null kontrolü nasıl yapılır? localStorage'a değer atanıp atanmadığını nasıl anlarım?

Javascript localStorage kullanıyorum. Kodumda bir yerde localStorage'a değer tatanmış mı yoksa hiç oluşturulmamış mı kontrol etmem gerekiyor. localStorage null kontrolü asıl yapabilirim?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    localStorage nesnesinin getItem metodu işine yarayacaktır.  Diyelim ki "Ad" adında bir localStorage yarattın. Bunun var olup olmadığını kontrol etmek istiyorsun o zaman

    if (localStorage.getItem("ad") === null) {
      //henüz obje oluşturulmamış, değer atanmamış
    }

    şeklinde kontrol edebilirsin. localStorage.getItem eğer verdiğin ada ulaşamazsa null döndürür.

    alattin alattin (16999)