Jpeg Resimlerine Nasıl Dosya Gizlenir ?

Jpeg Resimlerine Dosya Gizlemenin Yolu Varmıdır ?

turansmsk10 turansmsk10 (-78)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Aşağıdaki adımları izleyerek Windows’da bir .jpg dosyası içerisine istediğiniz türde dosya gizleyebilirsiniz.

    • Öncelikle C sürücüsü içerisine, gizlemek istediğimiz dosyaları atalım. Örneğin “gizli.txt” adlı bir text dosyası … Sadece tek bir dosya değil, birden fazla dosya da atabilirsiniz .

    • gizli.txt” dosyasını WinRar ya da benzeri bir program ile sıkıştıralım ve “gizli.rar” dosyasını oluşturun .

    • Text dosyamızı içerisine gizleyeceğimiz resmi seçip onu da C’ye atın. Örneğin “resim.jpg“.

    Son durumda C klasörü içerisinde “gizli.rar” ve “resim.jpg” dosyaları bulunmalıdır.

    Başlat –> Çalıştır’a girip cmd yazarak Command penceresine geçin.

    • Buraya  cd\  yazıp   ” C:\> “ dizinine girin.

    • C:\> copy /b resim.jpg + gizli.rar yeni.jpg yazın.
       (Burada yeni.jpg’yi kendimiz oluşturuyoruz.)

    Şimdi C klasörüne baktığımızda yeni.jpg adlı yeni bir resim dosyasının oluştuğunu göreceksiniz.

    Böylece text dosyamızı resim dosyamız içerisine gizlemiş olduk. Eğer yeni.jpg dosyasını WinRar ile açacak olursak içerisinde gizli.txt dosyasının gizlenmiş olduğunu görürsünüz .

    turansmsk10 turansmsk10 (-78)
    7 yıl önce cevaplandı

      Başka sitenin linkini paylaştığı için kaldırılmıştır!

      askar askar (14)
      7 yıl önce cevaplandı

      • kardeş ben bunu bu saydaya baktım ama kendim yazdım turansmsk10 7 yıl önce