Jquery colorbox iframe penceresini javascript ile nasıl kapatırım?

Jquery, Colorbox eklentisi ile açılan bir iFrame penceresi içerisinde Kapat butonu var. Colorbox'ın kendi kapat butonu düzgün çalışıyor. Fakat açılan iframe içerisinde ayrıca bir kapat butonu koymak istiyorum.

Colorbox eklentisi ile açılan iframe javascript ile nasıl kapatılır?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    iFrame içerisinde bulunan kapat butonunun tıklanma olayına

    parent.jQuery.colorbox.close(); return false; ifadesini eklemek, iFrame içerisinden colorbox penceresini kapatmak için yeterlidir.
    Colorbox'ı kapatmak için kullanılacak javascript kodu şu şekilde olabilir

     $().ready(function () {
                $('#kapat').click(function () {
                    parent.jQuery.colorbox.close(); return false;
                });

    alattin alattin (16984)