Jquery each nedir? nasıl kullanılır?

Jquery each fonksiyonu nedir? nasıl kullanılır?

ergin ergin (2539)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Jquery.each() fonksiyonu genel olarak, bir Jquery nesnesi üzerinde döngüsel işlemleri gerçekleştirmek için kullandığımız bir fonksiyondur.

    Genel söz dizimi ise şu şekildedir:

    Jquery.each( koleksiyon, callback(diziIndeksi, elemanDegeri) )

    Bir örnek ile açıklamak gerekirse;

    var sayilar = [ { "sayı": "1" }, { "sayı":   "2" }, { "sayı":    "3" } ];

    $.each(sayilar,function(){
       $.each(this,function(name,value){
          alert(name + '=' + value);
       });

    Örneğinizde bir dizideki elemanlar Jquery each fonksiyonu ile tek tek ekrana yazdırılacaktır.

    Çıktısı : sayı=1 sayı=2 sayı=3 şeklinde olacaktır.

    ergin ergin (2539)