kablosuz şifre değiştirme

kablosuz şifre nasıl değiştirilir yardımcı olurmusunuz bana şifremi değiştirmem gerekiyor

kullanici455640 kullanici455640 (3)
8 yıl önce sordu

  • Mesajımı editledim. Yeniden okumalısın. temmuz 8 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Modem arabirimi IP'sini (192.168.2.1, 192.168.1.2, 192.168.1.1 gibi.. Marka/modele göre değişir) internet browser'ı (Internet Explorer, Chrome, Firefox..) adres satırına girerek  girerek enter'lıyacaksın ve bu şekilde modem ayarlarına ulaşacaksın. Kablosuz güvenlik ayarlarından (Arabirim ingilizce ise Wireless..) istediğin değişikliği yaparak değişikliğin kayıt olması için gerekli düğmeyi tıklayacaksın; modem kapanarak yeniden başlayacak ve değişiklik gerçekleşmiş olacak.

Kolay gelsin.

Not: Modem arabirimine girilirken Kuullanıcı adı ve Parola (şifre) istenir. Modemlerde Kullanıcı adı/Parola default olarak (Fabrikasyon ayarlı olarak) çoğunlukla Admin/Admin'dir. Bu modem kullanıcısı tarafından değiştirilmediği takdirde aynı kalır. Ama bazı marka ve model modemlerde bu farklılık gösterebilmektedir/gösterir. Modem Kullanıcı adı ve Parolası, modemin satıcısına telefon edilerek veya web ortamında Google'da sorgulatılarak öğrenilebilir.

temmuz temmuz (12505)