Kamera'nın sadece mikrofon özelliğinden faydalanma ?

Selamun Aleyküm.. İyi Günler ben skype olsun facebook görüntülü ve sesli konuşmalarında olsun kameram ile mikrofonmuş gibi konuşup karşı tarafa ses gönderebiliyorum ama teamspeak benzeri programlarda ses ile bağlantı kuramıyorum yani kameram içinde mikrofon barındırıyor ancak sadece mikrofonu teamspeak gibi uygulamalarda çalıştırmak isteyince nafile olmuyor nafile diyorum ama bir çok şey denemiş değilim sadece takıp kontrol etmişliğim var. :) Cevabınız İçin Şimdiden Teşekkürler.

yusufcb yusufcb (30)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Teamspeak hiç kullanmadım fakat şöyle bir araştırdığımda aşağıdaki anlatacaklarım ile yapılabilir geldi.

    Siz kameranın mikrofonunu kullanmak istiyorsunuz. Bunun için kamera bilgisayara takılıyken şunları yapın:

    1. Teamspeak içinde  Settings > Options 'a girin
    2. Options'da Capture sekmesini tıklayın.
    3. Capture Device  bölümünde Default yerine kameranızın adı görünecektir onu seçin.
    4. Apply  butonuna basın, sonra da OK butonuna basın.

    Bu şekilde Teamspeak içinde kamera mikrofonunu kullanabiliyor olmalısınız.

    cemkara cemkara (4215)