KasperSky Şifresiii!!!!

Merhaba

Tabletim Lenovo Yoga 10.

Hala garantisi duruyor yani root yok.

Yaklaşık 5 ay önce tabletime virüs girmişti(Pornclub) ve ben fabrika verilerini sıfırlamıştım.

Geri açtığımda virüs programı olarak Kaspersky İnternet Security'i indirmiştim.Çok güzel bir uygulama fakat tabletinizde güvenlik olarak o uygulamayı admin yapıyorsunuz yani birnevi tabletinizi o uygulama kullanıyor.

Burasına kadar herşey iyi.

Sıkıntım bu sabaha dayanıyor.Uygulama bildirimlerini bildirim kutucuğuna silinmez olarak koyuyor.Bu da sinirime gitti(gitmeseymiş keşke :( ) sonra aklıma uygulamayı admin yaptığım geldi ayarlardan o uygulamanın adminliğini kaldırdım ve tablet biraz duraksadı.Beni başlangıca attı ve 20 hanelik bir pin istedi.

Ben  pini bilmiyordum.Forumlarda araştırmalar yaptım.Ve kaspersky'ın internet sayfasına giriş yapmam ve şifre almam gerekiyordu.

Ama bu işlem için cihazı önceden bu siteye kayıt etmem gerekiyordu;

Ben yapmamıştım ve şuan tablete resette atamıyorum.

Ailem bu durumu öğrenmeden lütfen yardım edin,

Teşekkürler <3

gizemd5 gizemd5 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kaspersky uygulamasına daha önceden yönetimi verirken sizden herhangi bir şifre işlemi oluşturmanız istenmedi sanırım.Bunu önceden düşünüp pininizi almanız gerekirdi.

    Bu durumdan kurtulmanız için reset atabilirsiniz.Reset işlemini görünüşe bakılırsa android işletim sistemi açıkken yapamıyorsunuz.Tabletiniz kapalı durumdayken de bazı tuş kombinasyonlarıyla tabletinize reset atabilirsiniz.

    Aşağıdaki işlemleri yaparak reset atmayı deneyiniz.

    1. Ses yükseltme + Güç tuşuna aynı anda 5 saniye kadar basılı tutun.
    2. Menü ekranı geldiğinde elinizi tuşlardan bırakabilirsiniz.
    3. Ardından ses yükseltme tuşu ile "Recovery Mode" menüsüne giriş yapın ve ses azaltma tuşu ile bu talebi onaylayın.
    4. Ekranda android simgesi belirdiğinde kısa bir süre için Güç tuşuna basılı tutun.
    5. Şimdi ekranda gözüken "wipe data/factory reset" yazısına ses azaltma tuşu yardımıyla ulaşın ve onaylamak için ses yükseltme tuşuna basın.
    6. Ekranda çıkan Yes--delete all user data yazısına gelerek tekrar ses yükseltme tuşu ile onaylayın.
    7. Resetleme işlemi bittiğinde tableti yeniden başlatmak için reboot system now yazısı üzerine gelerek ses yükseltme tuşuna basın.

    Bu işlemlerin ardından tabletinize reset (sıfırlama) yapmış oldunuz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)