Kaynak yolu çok uzun hatası

Dosya kopyalayamıyorum sorununun çözümü nedir?

Dosyayı kopyalamaya veya silmeye çalışırken Kaynak yolu çok uzun hatası ile karşılaşıldığında ne yapılmalıdır?

Kaynak yolu çok uzun veya Dosya adı çok uzun hatasının çözümü nedir?

utkubayat utkubayat (885)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu sorun Windows gezgininde adres çubuğundaki karakterlerin 255 karakteri aşması sonucu ortaya çıkar. Uzun isimli dosyanın veya onun bulunduğu klasörün adını azaltmak sorunu ortadan kaldıracaktır.

    Kaynak yolu çok uzun veya Dosya adı çok uzun hatalarından kurtulmak için yapılması gereken şeyler şunlardır.

    Eğer dosya uzun isimli birkaç klasörün içerisinde yer alıyorsa;

    • Kopyalamaya, silmeye veya ismini değiştirmeye çalıştığınız dosyanın bulunduğu klasörün ismini kısaltmaya çalışınız veya dosyayı C veya D gibi kısa isimli kök bir dizine taşıyınız ve isim kısaltma işlemini orada tekrar deneyiniz.

    Eğer dosyanın bulunduğu klasör C veya D gibi kök bir dizin ise;

    1. 7Zip, Winrar gibi size dosyalar arasında dolaşmanızı sağlayan dosya yöneticisine sahip bir programı açınız. (Unlocker programının Rename özelliğini de kullanabilirsiniz.)
    2. ​Ardından o dosya yöneticisinden uzun isimli dosyayı bulun ve isim kısaltma işlemini oradan değiştirin. Bu işlemin ardından dosyayı farklı bir klasöre taşıyıp açmayı deneyiniz.

    Bu işlemler Kaynak yolu çok uzun veya Dosya adı çok uzun hatalarından kurtulmanızı sağlayacaktır.

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

      abi kral adamsın gerçekten süpersin çözüldü valla

      kullanici675710 kullanici675710 (1)