KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR STOP: 0x0000007A hatası

Windows 7 / Windows 8 işletim sisteminde

KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR
STOP: 0x0000007A

şeklinde mavi ekran hatası alıyorum. Özellikle uyku modundan uyandırdığımda veya restart etmek istediğimde bu hatayı alıyorum.

KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR STOP: 0x0000007A hatasının sebebi ne olabilir?

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

     KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR STOP: 0x0000007A hatasının sebebi disk üzerinde oluşturulan pagefile dosyasının içinde saklanan veri  okunup belleğe aktarma sırasında oluşan hatadır.

    Pagefile dosyasının okunamasın sebebi de sabitdisk, HDD sorunu olabilir.

    Detaylı bir disk taraması yapmanız gerekecektir.

    1. Başlatı tıklayın Çalıştıra CMD yazın ve bulunan programlarda CMD.Exe sağ tuşla tıklayın  ve yönetici olarak çalıştır'ı seçin.

    2. Komut istemine  CHKDSK /R yazın ve enter tuşuna basın. Tarama ileminin bitmesini bekleyin.

    3.  Daha sonra CHKDSK C: /F /R  yazın ve enter tuşuna basın.  Diskin şuanda kullanıldığını ve daha sonra zamanlamak istediğini söylediğinde E tuşuna basın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

      Ben Yaptım İşe Yarmadı Format Attırdım Ama 2 Gün Sonra Yine Aynı Oldu

      fukulakuku53 fukulakuku53 (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Senin HDD yani sabitdiskte sorun var o zaman murat 6 yıl önce

      Yeni bir harddisk almak çözüm olabilir.

      katil213 katil213 (30)