Klasör ISO dosyası nasıl yapılır?

Bilgisayarımdaki bir klasörü ISO dosyasına çevirmek istiyorum.  Klasörü ISO dosyasına çeviren bir programı var mı?  Bir klasörü nasıl ISO dosyası yaparım?

kanar kanar (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Klasörden ISO dosyası yaratmak için Folder2Iso isimli programı kullanabilirsiniz.

    1. Programı yukarıda verdiğim linkten indirip kurunuz.
    2. Programı açıp "Select Folder" butonuna basınız ve ISO dosyasına dönüştürmek istediğiniz klasörü seçiniz.
    3. Ardından "Select Output" seçeneğinden ISO dosyasının oluşturulacağı yolu seçiniz.
    4. Son olarak "Generate Iso" butonuna basarak ISO dosyasını yaratma işlemine başlayabilirsiniz.
    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

    • tşkler kardeş.. kanar 9 yıl önce
    • Rica ederim. Eğer cevap sorununuzu çözdüyse cevabın sol üzerinde bulunan onay işaretine basıp cevabı onaylayarak benzer sorunu yaşayan kişilerin sorunlarını çözmelerine yardımcı olabilirsiniz. utkubayat 9 yıl önce

    Bu çözümün videosu mevcuttur. Bu linke tıklayarak YouTube'dan izleyebilirsiniz: https://youtu.be/hosU_MgsCHc

    ImageBurn ile:

    Özellikleri:

    • İmaj dosyalarını diske yazar.
    • Dosya ve klasörleri diske yazar.
    • Disklerden imaj dosyası oluşturur.
    • Dosya ve klasörlerden imaj dosyası oluşturur.
    • Diskleri kontrol eder.

    ImageBurn download (tıkla)

    Magic ISO Maker ile:

    Özellikleri:

    Magic ISO Maker programı CD/DVD imaj dosyası düzenleyicisi, CD/DVD yazıcı ve aynı zamanda CD/DVD yedekleme aracı olarak üç ana bölümden oluşan komple bir çözüm aracıdır. Yazılım ISO dosyalarını direk olarak yaratma, düzenleme, açma ve disk imajlarını CD/DVD vb. diğer medyalar üzerine yakma özelliklerini barındırıyor.

    MagicISO ile 10GB'a kadar DVD imajlarını düzenleyebilir, CD ve DVD imaj dosyaları oluşturabilir, ISO dosyalarını veya diğer imaj dosyalarını (BIN, IMG, ISO, NRG, CIF, UIF)disklere yazabilirsiniz. CD-R/RW, DVD-/+/R/RW, DVD-R/+R DL gibi boş medyaları destekleyen program bootable (başlatılabilir) CD ve DVD imajları hazırlamanıza da olanak tanıyor.

    Magic ISO Maker deneme versiyonu download  (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)