Klavye kendi kendine tuşlara basıyor

-1

Klavyem arada interneti kesiyor (klavyenin üzerindeki interneti kapatma tuşlarına basmışım gibi) caps lock'u falan açıyor veya çalışmıyor. Bir tuş yazınca yanına sayı yazıyor veya başka bir şey yazıyor. Örnek:Y6 T5 ü< gibi harfleri böyle yazıyor ve cidden benim için büyük sıkıntı ve arada cd romu açıyor. Windows 7 64 bit kullanıyorum.

yardim1315 yardim1315 (37)
7 yıl önce sordu

  • Lütfen sorularınızı daha özenli yazın. Editor tarafından düzenlenmiştir. editor 7 yıl önce

Toplam 3 Cevap

 1) Bilgisayarınızda Keylogger olabilir http://www.tamindir.com/anti-keylogger/

2) klavye bozuk olabilir bir ihtimal

candan candan (4301)
7 yıl önce cevaplandı

    Sen o PC'ye format at ve işletim sistemini yeniden yükle. Bunu yapmak, mevcut sistemi düzeltmekten daha kolay olur ve daha az zaman alır.

    Bu arada problemlerini bağırarak anlatmanın hiç gereği yok, sakin ol :)

    (Web mesajlaşmalarında büyük harf kullanılması, bağırılması şeklinde yorumlanır. Ayrıca görünüm olarakta çok kötü. Bu tür şeylere dikkat edilmeli.)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • format atamam malesefki ama genede yardımcı oldugunuz için teşekkür ederim :) yardim1315 7 yıl önce
    • Karar senin : ) temmuz 7 yıl önce

    Klavyen bozulmuş olabilir.

    @candan'ın bahsettiği gibi trojan benzeri bir yazılımla bilgisayarın uzaktan kontrol ediliyor da olabilir.

    Interneti kestiğinde klavyen düzgün çalışıyor mu bunu kontrol et. Eğer internet yokken klavye düzgün çalışıyor, cd rom açılıp kapanmıyorsa bir trojan ile sistemin üzerinde oynuyorlar demektir.

    Internet kesikken de bilgisayarın klavyesi bir tuhaf davranıyorsa, USB bir klavye bilgisayara bağla ve bir sorun var mı bigisayar normal mi çalışıyor kontrol et.

    murat murat (12492)