Kms.exe nedir? Kms.exe virüs mü?

Windows işletim sisteminde C:\Users\[Kullanıcı Adı]\AppData\Local\Temp veya c:\Windows\Temp klasörü altında KMS.EXE ad ve uzantısında bir dosya mevcut. KMS.Exe nedir, KMS.EXE virüs mü?

hakan hakan (15424)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kms.exe nedir? Kms.Exe virüs mü?

    Kms.exe dosyası, Windows 8.1 Activator olarak adlandırılan ve illegal yöntemler ile Windows'u aktve etmeye yarayan bir araca ait dosyadır. Pek çok crack, activator, patch'de olduğu gibi bu tür yazılımlara trojan veya virüs yerleştirmek mümkündür

    KMS.Exe aşağıdaki virüs programları tarafından şu adlar ile virüs olarak tanınır:

    AVG   Dropper.Generic8

    McAfee  Artemis!FF398849BA93

    Symantec WS.Reputation

    Trend Micro House Call TROJ_GEN.R0C1B01IB13

    Unutulmaması gereken, kms.exe gibi dosyalar, illegal yöntemler ile çalışır hale getirilen, cracklenen yazılımlar her zaman virüs veya trojan içerme olasılığı barındırır. Böyle bir  işleme yönelmeden önce crack veya patch işleminin getirdiği risklerden haberdar olmalı ve oluşabilecek sorunları baştan kabul etmelisiniz.

    MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden malwarebytes anti-malware indirebilir ve bilgisayarınızı tarayabilirsiniz.

    hakan hakan (15424)