KOD 80072EFE HATASI NASIL ÇÖZÜLÜR?

Bilgisayarıma format attıktan sonra windows update güncellemesi yapmak istediğimde kod 80072EFE hatası alıyorum. Kod 80072EFE hatasının çözümü nedir?

gallagher111 gallagher111 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1.adım

    başlat menüsü arama kutusuna   , CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC /SCANNOW yazıp ENTER  tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

    2.adım

    komut istemini (cmd ) yönetici olarak çalıştır ve aşağıdaki komutları birlikte tek seferde cmd ekranına kopyala yapıştırın

    net stop wuauserv

    net stop cryptSvc
    net stop bits
    net stop msiserver
    ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
    ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
    net start wuauserv
    net start cryptSvc
    net start bits
    net start msiserver
    pause

    güncelleştirmeleri yükleyin sorun halen devam ederse

    3.adım

    başlat menüsü   >   arama kutusuna  >  services.msc yazın ve açılan ekrandan

    Windows update hizmeti üzerinde sag tıklayın > özellikler başlangıç türü otomatık oldugundan emin olun

    arka plan aktarım hizmeti

    Windows modül yükleyicinin

    ve şifreleme hizmetinin çalıştığın dan emin olun

    4.adım

    -komut istemi (cmd) yönetici olarak çalıştırın ve

    netsh int ip reset a.txt

    netsh winsock reset

    netsh winhttp reset Proxy

    netsh advfirewall reset

    ipconfig /flushdns

    astrayos astrayos (141)