Komut satırında (CMD) yazılar nasıl kopyalanir?

Komut ekranı, Konsol ekranı, CMD ekranı gibi farklı adlar ile anılan Windows komut satırındaki yazılar nasıl kopyalanır?

cemkara cemkara (4215)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Komut satırı ekranında yazı kopyalama  (CMD ekranında yazı kopyalama)

    Eğer komut satırı ekranındaki yazıyı kopyalayacaksanız, CMD ekranında yazı kopyalayacaksanız:

    1. Komut satırı penceresinin üst bölümünde sağ tuşla tıklayın (C:\Windows\system32\cmd.exe bölümünde)
    2. Açılan pencereden Düzenle (Edit) > İşaretle (Mark) seçin.
    3. Farenin işaretçisini kopyalamak istediğiniz alana götürün.
    4. Farenin sol tuşuna basılı tutarak fare işaretcisini  kopyalamak istediğiniz alan boyunca hareket ettirin.
    5. Kopyalamak istediğiniz alan işaretlenecektir.
    6. Enter tuşuna basın.
    7. Artık bilgisayarın hafızasına kopyalamak istediğiniz veriyi aldınız.
    8. Windows masaüstü ekranında CTRL + V tuşlarına basarak yapıştırma yapabilirsiniz.

    Komut satırı ekranında yazı yapıştırma  (CMD ekranında yazı yapıştırma)

    Eğer kopyalanan yazıyı CMD ekranına yapıştıracaksanız

    1. Komut satırı penceresinin üst bölümünde sağ tuşla tıklayın (C:\Windows\system32\cmd.exe bölümünde)
    2. Açılan pencereden Düzenle (Edit) > Yapıştır (Paste) seçin.

    Komut satırı ekranında normal kopyala - yapıştır işlemi çalışmayacaktır. Yukarıdaki adımları uygulayarak komut satırı ekranında kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)