Kulaklığımdan ses gelmiyor. Ne yapabilirim?

Laptopumun kendisinde ses var kulaklığımı taktığımda ses kesiliyor. Sorun nedir? (NOT: Kulaklıklı mikrofon)

http://tinypic.com/r/mjpp1u/8   http://tinypic.com/r/xe3g94/8 = Böyle kulaklık çıkmıyor bakın.

kenanftl kenanftl (98)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kulaklığı başka bilgisayar yada cihazda deneyin onlarda çalışıyorsa bilgisayarınızın jakı bozulmuş olabilir masaüstü ise arka taraftakı girişe takın

    ataberk ataberk (6)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Hoparlörümden ses geliyor takınca ayrıca telefonda da denedim çalışıyor. kenanftl 8 yıl önce
    • kulaklık devre dışı olabilir ses tuşuna sağ tıkla kayıttan yürütme aygıtlarına tıkla ve höperlörün altındakı boş bir yere seğ tık yaparak devredışı bırakılmış aygıtları göseteri aç kulaklık görünürse kulaklığa sağ tık yapıp etkinleştire bas ve ardından varsayılan yapı seç ataberk 8 yıl önce
    • Şuanlık kulaklığım la ilgili aygıt göremiyorum . Nasıl olabilir sorun çözümü? kenanftl 8 yıl önce

    Yazılımsal bir sorun olabilir. Özellikle Windows 8 ve üzerinde kulaklıktan ses gelmeme sorunu olabiliyor.

    Bu durumda şunu deneyebilirsiniz:

    1. Windows ve X tuşlarına birlikte basın.
    2. Açılan pencereden Aygıt Yöneticisini seçin.
    3. Ses, video ve oyun denetleyicilerini seçin.
    4. Realtek High Defination audio gibi size ait ses kartını göreceksiniz. Bu elbette sizde farklıdır.
    5. Sağ tuşla tıklayın ve kaldır'ı seçin.
    6. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bu işlemden sonra bilgisayr açıldığınd ses kartı sürücüsünü yeniden yükleyecektir.

    Genelde kulaklık sağlam fakat ses gelmiyorsa bu çözüm oluyor.

    hakan hakan (15394)